Вчитување Настани
Пронајди Настани

Навигација за Прегледи на Настанот

Претстојни Настани

Настани Листа за Навигација

септември 2017

You Eat, We Give!

септември 22 @ 09:00 - октомври 31 @ 23:45
Skopje Marriott Hotel, Plostad Makedonija 7(Entrance from str. Maksim Gorki)
Skopje, Macedonia

Порачај каков било оброк сочинет од 3 јадења во текот на септември и октомври во Дистрикт бар и ресторан и ти ветуваме дека не само што ќе има добар вкус – туку и ќе ни помогнеш да направиме добро дело!Ќе донираме 1 евро од секој оброк за кариерен развој на младите од СОС Детско село Македонија ____________________________ Order any 3-course meal from us during September & October and we promise that it won’t just taste good – you will help…

Дознај повеќе »

Thirstdays со Skopsko Smooth

септември 28 @ 16:30 - ноември 16 @ 19:00
Concept 37, Franklin Ruzvelt 37
Skopje, Macedonia

#НЕСУМ ОБИЧНА AFTER-WORK ЗАБАВА – секој жеден четврток, со Skopsko Smooth, во Concept 37, од 16.30 часот!Овој четврток (28.09) започнуваме со DJ Vaso – дојди, опушти се, забавувај се и земи Smooth маичка дизајнирана од Drash, Hrom, Name. Се гледаме во Concept 37! Заинтересирани: 101 лица

Дознај повеќе »
октомври 2017

MashUp

октомври 4 @ 18:30 - декември 13 @ 21:30
Coffee, Clay, Work & Play, TC Global
Strumica, Macedonia

Како за прва средба, дружење, разговор на интересни теми и видео проекција со филмот “The Startup Kids”. Настанот е отворен за сите кои оваа тема им е предизвик. А, е препорачан за сите кои се дел од StartUp заедницата. Филмот е бесплатен, на англиски, со англиски превод. Заинтересирани: 5 лица

Дознај повеќе »

Thursday Burger Night

октомври 5 @ 17:00 - октомври 26 @ 23:00
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

Ја продолжуваме традицијата на одличен бургер вкус и во октомври! Резервирајте го секој четврток за најдобрите бургери во градот! Мени: “A La Carte” мени со 5 различни домашни премиум бургери за сите различни вкусови “Beer Tower” – Златен Даб или Туборг Опуштете се заедно со DJ Vase (20:30 – 23:30) Ве очекуваме! Tелефон за резервации : 02 510 2535 Заинтересирани: 3 лица

Дознај повеќе »

Ladies Night!

октомври 6 @ 21:00 - октомври 28 @ 00:00
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

LADIES NIGHT! Вашиот Distrikt Bar & Kitchen нуди специјално одбрани пијалаци. Недела 1: Green Green Garden 200мкд Недела 2: Skupi Sling 200мкд Недела 3: Cosmopolitan 200мкд Недела 4: Mimosa 200мкд Музика: 6ти & 20ти октомври – DJ Ficho | 13ти & 27и – Vera Jankovic Девојки освен позитивното расположение, понесете ги и вашите пријатели и соработници и уживајте секој петок! Резервации на 02 510 2535 Заинтересирани: 2 лица

Дознај повеќе »

Acoustic Rock Night with “Crew”!

октомври 7 @ 20:30 - октомври 29 @ 12:00
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

Acoustic Rock Band “Crew” повторно на сцената во Дистрикт бар и ресторан! Повелете на уживање во одлична музика,пријатна атмосфера и уникатни вкусови! Ве покануваме на 7, 14, 21, 28 октомври со почеток од 20:30 до 00:00 часот. Направете си го летото незаборавно заедно со Дистрикт! Ве очекуваме на 02 510 2535 Заинтересирани: 2 лица

Дознај повеќе »

Јога вежби за физичко и ментално здравје

октомври 12 @ 19:30 - октомври 24 @ 21:00
Healthy YOGA, Иван Козаров бр.64, Рампа- Кисела Вода
Skopje, Macedonia

Љубители, почетници и напредни практиканти на ЈОГА ВЕЖБИ Повелете на новата сезона и часови “Јога вежби за ваше физичко и ментално здравје” и отворете си можност да се почуствувате смирено, релаксирано и здраво на ментален, емотивен и физички план и тоа со редовно јога вежбање во нашите термини. Редовни термини: ВТОРНИК и ЧЕТВРТОК (19.30 – 21.00 час) во “KaDance” студио (НОВА МОДЕРНА ЛОКАЦИЈА која се наоѓа на ЧЕШМА – Кисела Вода, веднаш спроти споменикот на коњот, ул Иван Козаров, бр…

Дознај повеќе »

Култренинг 2017/ Kultrening 2017

октомври 16 @ 17:30 - октомври 30 @ 19:00
KINO Kultura, Luj Paster 3
Skopje, Macedonia

Започнавме и продолжуваме—-Култренинг! Редовни отворени часови за техники на современ танц и истражување на движење: Култренинг! Импровизација, соматски пракси, балет, јога, современ танц, рилис тeхники… Секој понеделник, во 17.30 часот во Кино Култура! Часовите ќе се водат од локални и меѓународни танцови уметници со професионално искуство и едукација во областа на современиот танц, и се отворени за сите заинтересирани за поинаков пристап кон телото, движењето и современиот танц. >> Распоред за ОКТОМВРИ. 16.10. Валентино Апостоловски 23.10. неработен ден 30.10. Елена…

Дознај повеќе »

„Помислете и на нас“

октомври 17 @ 16:00 - октомври 30 @ 19:00
Dare Dzambaz, Skopje, Macedonia

Една осмина од светското население живее во екстремен глад и сиромаштија. Луѓето повеќе страдаат од глад отколку од СИДА, маларија и туберкулоза заедно. Хронична ненахранетост не постои само поради недостиг на храна. Спротивно на популарното верување, причините за хроничен глад не се ограничени само на војна и природна катастрофа. Всушност, гладот е често тивок, невидлив симптом на сиромаштија, и се влошува како резултат на мноштво социоекономски причини. Се појавува кога луѓето немаат можности да заработат доволно, да се образуваат и…

Дознај повеќе »

Skopje Cocktail Week

октомври 18 @ 12:00 - октомври 26 @ 00:00
The Loft, Кеј 13ти ноември Катна гаража Солунски конгрес
Skopje, Macedonia

Втората половина на Октомври, резервирајте ја за есенски прошетки низ Скопските улици и локалите кои се дел од Skopje Cocktail Week. Она што ќе може да го искусите се совршено креирани коктели наменети за зимската сезона. Задоволство ни е што сме дел од Скопските локали кои ќе ви ги збогатат вкусовите за уникатни коктели. 18 – 25.10.2017 – BE AT THE LOFT. #SkopjeCocktailWeek Заинтересирани: 20 лица

Дознај повеќе »
+ Export Events