Вчитување Настани
Пронајди Настани

Навигација за Прегледи на Настанот

Претстојни Настани › забава

Настани Листа за Навигација

септември 2017

Thirstdays со Skopsko Smooth

септември 28 @ 16:30 - ноември 16 @ 19:00
Concept 37, Franklin Ruzvelt 37
Skopje, Macedonia

#НЕСУМ ОБИЧНА AFTER-WORK ЗАБАВА – секој жеден четврток, со Skopsko Smooth, во Concept 37, од 16.30 часот!Овој четврток (28.09) започнуваме со DJ Vaso – дојди, опушти се, забавувај се и земи Smooth маичка дизајнирана од Drash, Hrom, Name. Се гледаме во Concept 37! Заинтересирани: 101 лица

Дознај повеќе »
октомври 2017

Thursday Burger Night

октомври 5 @ 17:00 - октомври 26 @ 23:00
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

Ја продолжуваме традицијата на одличен бургер вкус и во октомври! Резервирајте го секој четврток за најдобрите бургери во градот! Мени: “A La Carte” мени со 5 различни домашни премиум бургери за сите различни вкусови “Beer Tower” – Златен Даб или Туборг Опуштете се заедно со DJ Vase (20:30 – 23:30) Ве очекуваме! Tелефон за резервации : 02 510 2535 Заинтересирани: 3 лица

Дознај повеќе »

Ladies Night!

октомври 6 @ 21:00 - октомври 28 @ 00:00
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

LADIES NIGHT! Вашиот Distrikt Bar & Kitchen нуди специјално одбрани пијалаци. Недела 1: Green Green Garden 200мкд Недела 2: Skupi Sling 200мкд Недела 3: Cosmopolitan 200мкд Недела 4: Mimosa 200мкд Музика: 6ти & 20ти октомври – DJ Ficho | 13ти & 27и – Vera Jankovic Девојки освен позитивното расположение, понесете ги и вашите пријатели и соработници и уживајте секој петок! Резервации на 02 510 2535 Заинтересирани: 2 лица

Дознај повеќе »

Acoustic Rock Night with “Crew”!

октомври 7 @ 20:30 - октомври 29 @ 12:00
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

Acoustic Rock Band “Crew” повторно на сцената во Дистрикт бар и ресторан! Повелете на уживање во одлична музика,пријатна атмосфера и уникатни вкусови! Ве покануваме на 7, 14, 21, 28 октомври со почеток од 20:30 до 00:00 часот. Направете си го летото незаборавно заедно со Дистрикт! Ве очекуваме на 02 510 2535 Заинтересирани: 2 лица

Дознај повеќе »

Skopje Cocktail Week

октомври 18 @ 12:00 - октомври 26 @ 00:00
The Loft, Кеј 13ти ноември Катна гаража Солунски конгрес
Skopje, Macedonia

Втората половина на Октомври, резервирајте ја за есенски прошетки низ Скопските улици и локалите кои се дел од Skopje Cocktail Week. Она што ќе може да го искусите се совршено креирани коктели наменети за зимската сезона. Задоволство ни е што сме дел од Скопските локали кои ќе ви ги збогатат вкусовите за уникатни коктели. 18 – 25.10.2017 – BE AT THE LOFT. #SkopjeCocktailWeek Заинтересирани: 20 лица

Дознај повеќе »

Skopje Cocktail Week

октомври 19 @ 15:00 - октомври 25 @ 18:00
Brick Bar, ul. 1732 br. 4 lamela prizemje 1
Skopje, Macedonia

Втората половина на Октомври, резервирајте ја за есенски прошетки низ Скопските улици и локалите кои се дел од Skopje Cocktail Week. Она што ќе може да го искусите се совршено креирани коктели наменети за зимската сезона. Задоволство ни е што сме дел од Скопските локали кои ќе ви ги збогатат вкусовите за уникатни коктели. Заинтересирани: 5 лица

Дознај повеќе »

Warm up milonga for Maratangon 2017

октомври 26 @ 20:00 - 23:59
Lounge Bar BIS, ul.Dragisha Mishkovic br.1
Skopje, Macedonia

For all of you who come earlier to Skopje – or need a reason to come earlier 😀 And for all of us to get ready for the big party 🙂 Warm up milonga on Thursday night starting from 20:00 till midnight! DJ Mickoska Dance will be serving you special tandas <3 Lounge bar BIS will welcome you in a cosy atmoshere! FREE ENTRANCE!!! Free parking! Map:https://www.google.mk/maps/place/Lounge+Bar+BIS/@42.006846,21.4000184,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x13541467dff9c4e5:0x1edc089602e57182!8m2!3d42.006846!4d21.4022071?hl=en&authuser=0&authuser=0&hl=en Заинтересирани: 41 лица

Дознај повеќе »

Telekom Electronic Beats во Скопје

октомври 27 @ 19:00 - октомври 28 @ 04:00
Младински Културен Центар, Kej Dimitar Vlahov 15
Skopje, Macedonia

Telekom Electronic Beats премиерно во Македонија! Го одбележуваме стартот на реномираната платформа за клубска музика, филм и уметност со настан кој не смеете да го пропуштите. За љубителите на добрата забава во Скопје специјално доаѓаат Âme (DJ SET), DJ Koze и Tijana T, a домашна поддршка пристигнува од Herzel. Âme се диџеј/продуцентско дуо составено од долгогодишните пријатели Kristian Beyer и Frank Wiedemann. Уште од 2003 година го формираат своето партнерство во својот роден град Карлсруе и почнуваат да создаваат свој…

Дознај повеќе »

Relja Popovic vo Massiva Nightclub

октомври 28 @ 00:00 - октомври 29 @ 05:00
Македонија, United States

28.10.2017 (сабота) По пауза од две година повторно во нашиот град добропознатиот Реља Поповиќ! Ве очекуваме заедно да ги испееме неговите многубројни хитови ! Информации и резервации на тел: 077 852 351 077 396 222 078 607 255 Ве очекуваме ! Заинтересирани: 67 лица

Дознај повеќе »

Саша Матич I Сабота 28окт. I CafeBarSelect

октомври 28 @ 22:00 - октомври 29 @ 04:00
Cafe Bar Select, Select Lunch Bar
Strumica, Macedonia

Најголемиот хепенинг , долго очекуваниот концертен настап на најпопуларната ѕвезда на балканот !. Маестралниот поп-фолк пејач кој ни доаѓа од Србија , #СашаМатич во #CafeBarSelect #Сабота28октомври !!!!!!Не очекува една незаборавна ноќ зачинета со најголемите балкански хитови и безброј гласови кој ќе одекнуваат до раните утрински часови !! За загревање и штиминг на сето она што не очекува ќе се погрижат милениците на струмичани – едни и единствени – #GalaBend!!! резервции & инфо : 070/ 310-013 Magdalena Magi Vitanova 071/ 307-891…

Дознај повеќе »
+ Export Events