Вчитување Настани
Пронајди Настани

Навигација за Прегледи на Настанот

Претстојни Настани › забава

Настани Листа за Навигација

август 2017

Неделна програма 16.08 – 19.08

август 16 @ 21:00 - август 20 @ 01:00
Rock Kafana Rustikana 2.0, Boulevard Ilinden 94
Skopje, Macedonia

После одморот почнуваме со стандардната програма од среда до сабота: – СРЕДА – InThe Mood Блуз Дуо и промо цена од 100 денари на 8 видови на виски. Старт после 21:30 – ЧЕТВРТОК – Кириличен рокенрол со Audioskopje со старт после 21:30 – ПЕТОК – Класик рок едукација со Ringroad со старт после 21:30 – САБОТА – Акустична дружба со Marko Kuma Markovic и Владимир Чадиковски со старт после 21:30 *Недела е неработен ден до следно известување 🙂 За инфо…

Дознај повеќе »

Hello Yellow RED BULL at Maf Maf

август 16 @ 22:00 - август 20 @ 03:00
Maf Maf, Strumica, Macedonia

Posle eden opusten vikend opustena kafe sema zabavata povtorno se vraka pod javorot vo Club MAF MAF-Strumica …Pocnuvame sreda so #Slovenac I najdobroto #Latino vo nasiot grad #Petok imame promocija na noviot product na Red Bull – Yellow Edition koj grupacijata Red Bull za prv pat go organizira ovaj nastan dodeka istiot taa vecer ke bidi bogaten so hostesi I profesinalen barmen za da moze maksimalno da uzivate vo vecerta I toa vo vasiot omilen lokal Maf Maf a za…

Дознај повеќе »

Thursday Burger Night

август 17 @ 17:00 - август 24 @ 20:00
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

Ја продолжуваме традицијата на одличен бургер вкус и во Август! Резервирајте го секој четврток за најдобрите бургери во градот! Мени: “A La Carte” мени со 5 различни домашни премиум бургери за сите различни вкусови “Beer Tower” – Златен Даб или Туборг Опуштете се заедно со: Музика: DJ Vase (20:30 – 23:30) Ве очекуваме! Tелефон за резервации : 02 510 2535 Заинтересирани: 0 лица

Дознај повеќе »

Викенд програма – Porta Jazz

август 17 @ 21:00 - август 20 @ 01:00
Porta Jazz, Kiril i Metodij 12
Bitol, Macedonia

Викенд програма – – 17.08 четврток – Bobba Funk (dj set) -18.08 петок – роденден на Порта Џез заедно со Sakis Dovolis PowerTrio -19.08 сабота – Dejan Dex (dj set) Повелете! 🙂 Заинтересирани: 28 лица

Дознај повеќе »

ВО ЖИВО ВО Т5

август 17 @ 22:00 - август 19 @ 01:00
Take Five, Prilep, Macedonia

ЧЕТВРТОК***CITY BAND***** ПЕТОК ****CROSS ROAD BLUES BAND** САБОТА ***DIRTY SIDE***** Заинтересирани: 13 лица

Дознај повеќе »

Летна Игранка #12:

август 17 @ 22:00 - август 21 @ 01:00
Леблебиџиска Улица, Јосиф Јосифовски-Свештарот
Strumica, Macedonia

#сезона #2017та #ЛетнаИгранка четврток 17 08 Dirty Side_Штип петок 18 08 James сабота 19 08 Vane Kost недела 20 08 THE BACKDOOR BAND_Охрид T N T Rock Kafe Strumica Cafe Bar Select Sub Club Заинтересирани: 47 лица

Дознај повеќе »

Епицентар: Викенд Програма

август 17 @ 23:59 - август 20 @ 05:00
Epicentar, Градски Парк
Skopje, Macedonia

Четврток, 17-ти Август:DJ Flooder Dj LANS Петок, 18-ти Август: Stojche Don Williams – Official_Page Сабота, 19-ти Август: Robotek Toton Заинтересирани: 50 лица

Дознај повеќе »

Weekend Agenda at Night Club “Al Pacino” – Kavadarci

август 17 @ 23:59 - август 21 @ 04:00
Night Club “Al Pacino”, Visheshnica bb
Kavadarci, Macedonia

Cetvrtok DJ BULI! Petok DJ ZARKOTEACH & DJ LEPHONQ Antenna5! Sabota THE MODE Greece! Nedela DJ FACE! Заинтересирани: 59 лица

Дознај повеќе »

Cocktail Weekend 18-20.08

август 18 @ 17:00 - август 21 @ 01:00
Infinity Cocktail Lounge & Sports Bar, Mariovska 1 bb
Skopje, Macedonia

И овој викенд промотивно два коктели по цена за еден!!! Резервирајте со време и уживајте во нашиот пријатен амбиент со вашите најблиски 🙂 Резервации на тел. 070312055 или во инбокс. Заинтересирани: 2 лица

Дознај повеќе »

One Love Tour – Варна – 18-ти август

август 18 @ 18:30 - август 19 @ 01:00
Varna, Bulgaria, Varna, Bulgaria

На 18-ти август морската ни столица ще се превърне в арена на поредния концерт от One Love Tour! Очакваме те на партито на Лято 2017 заедно с изключителните Krisko, ЪпсурТ, Gery-Nikol, DJ Гоце, Toni Zen Official и Slatkaristika. Всички те са готови да покажат любовта си към теб, а в замяна искат да отвърнеш със същото. Концертът ще се състои на Пристанище Варна – Изток, зона за посетители. Следи събитието и страницата ни One Love Tour, за да си в…

Дознај повеќе »
+ Export Events