Вчитување Настани
Пронајди Настани

Навигација за Прегледи на Настанот

Претстојни Настани › спорт

Настани Листа за Навигација

јануари 2018

Промо: Био-резонантна дијагностика и терапија

јануари 9 @ 12:00 - јануари 23 @ 12:00
Ars Lucida – Coaching & Training, Jordan Mijalkov br.2/2
Skopje, Macedonia

Здравје преку фреквенции Метатрон е систем на анализа, дијагностика и терапија кој ја одредува моменталната состојба на ткивата и органите во телото. Овозможува превенција на здравјето или третирање на болести преку балансирање на фреквенциите на ќелиите или со подготовка на разни препарати. Искуството со Метатрон може да ви го промени животот и природно да ве доведе до состојба на совршено здравје и среќен, безгрижен живот. Што сѐ можете да откриете со проверка на вашата здравствена состојба со користење на Метатрон:…

Дознај повеќе »

Уредувачки маратон на тема: Вело-град

јануари 18 @ 19:00 - 22:00
Македонија, NULL NULL

Сакате да дознаете како се уредува статија на Википедија?Сакате да го проширите своето знаење, но и да помогнете во проширување на знаењето за велосипедските теми? Википедија е слободна и јавно достапна за уредување енциклопедија со мисија за слободен пристап до знаење за секого. Википедија на македонски јазик во континуитет организира уредувачки маратони на различни теми. Првиот уредувачки маратон во 2018 година ќе се одржи на 18 јануари (четврток) во соработка со членовите на иницијативата НаТочак – NaTochak при што ќе…

Дознај повеќе »

Мусала – традиционално зимско искачување

јануари 19 @ 03:00 - јануари 21 @ 21:00
Македонија, NULL NULL

ПОПОЛНЕТО! Тимот на I love hiking – group Macedonia веќе четврта година по ред оди на дружење на планината Рила во Бугарија. По повод традиционалното зимско искачување на врвот Мусала во организација на Туристическо Дружество Рилски Турист oд Бугарија, решивме да го посетиме највисокиот врв на Балканот, да го искачиме во зимски услови, а потоа да се избањаме во топлиот гејзер кај Сапарева Бања. Поради големиот интерес кој владее меѓу бугарските и српските планинари горните домови се зафатени, резервиравме спиење…

Дознај повеќе »

Трет турнир на женската ВРХЛ лига

јануари 19 @ 17:00 - јануари 21 @ 20:00
Спортски Центар Јане Сандански, Asnom 1
Skopje, Macedonia

РК ВАРДАР ВЕ КАНИ НА ТРЕТИОТ ТУРНИР НА ЖЕНСКАТА ВРХЛ ЛИГА ВО СКОПЈЕ. ВЛЕЗОТ НА СИТЕ ТРИ НАТПРЕВАРИ Е СЛОБОДЕН. Од 19 јануари до 21 јануари 2018 година Вардар ќе биде домаќин на третиот турнир од регионалната ВРХЛ лига. Трите натпревари се закажани за 19, 20 и 21 јануари во СЦ „Јане Сандански”. Распоред на натпревари од 3 турнир во ВРХЛ: * 19.01.2018 – мала сала СЦ „Јане Сандански” Вардар – Будуќност (17 ч.) * 20.01.2018 – мала сала СЦ…

Дознај повеќе »

Смеа јога за насмеана 2018

јануари 20 @ 18:00 - 19:00
Body Leaders, Sava Kovacevic 47 g, lokal 5
Skopje, Macedonia

Драги насмеани пријатели, Сакаме да и кажеме гласно и насмеано добредојде на 2018-та година и затоа организираме бесплатен смеа јога час во Body Leaders студио, во Кисела Вода во сабота на 20 јануари со почеток од 18ч. Часот е отворен за сите заинтересирани без никакви ограничувања во однос на претходно искуство со смеа јога вежби и без возрасни ограничувања. Дојдете заедно со своите деца,тетки, дедовци и баби да се смееме, да играме и да се развеселиме на едночасовен смеа јога…

Дознај повеќе »

Акција 4/7 – Зима на Скопска-Цареви ливади 1550 мнв

јануари 21 @ 07:45 - 16:30
Македонија, NULL NULL

ПСК Скопска црна гора Ве поканува на настанот ЗИМА НА СКОПСКА – 7 зимски планинарски акции. Четвртата зимска планинарска акција ќе биде искачување на ЦАРЕВИ ЛИВАДИ 1550 мнв на Скопска црна гора. Стартна позиција последна автобуска станица во с.Побожје се движиме до манастирот Св.Архангел Михаил а од тука се искачуваме преку Ајдучка чешма до Цареви ливади.За враќање ја користиме истата патека . Вкупна должина на патеката 20 км. Вкупна денивелација во искачување 1200 м. Турата е средно тешка и е…

Дознај повеќе »

Раса(1.369мнв)

јануари 21 @ 08:30 - 17:00
Планинарско Друштво Трансверзалец, Metropolit Teodosij Gologanov 28/13
Skopje, Macedonia

На 21 Јануари 2018год. ДПС Трансверзалец организира зимско искачување на врвот Раса(1.369мнв) на Осој Планина. Поаѓање во 07:00 часот со автобусот број 60 од автобуска станица под Железничка станица. До Матка може да се дојде и со автомобили. Карактеристични точки: Старт на акцијата во 8.30ч : пред кафеаната Мечкина дупка под црквата Света Богородица на Матка Попатни точки: црквата Свети Спас и црквата Света Недела Цел на акцијата: врвот Раса (1.369м) Зимска акција која започнува од пред кафеаната Мечкина дупка…

Дознај повеќе »

Спортска Манифестација – Едриличар на Годината за 2017

јануари 21 @ 19:00 - 21:00
Cafe Regatta – Struga, Partizanska no:19
Struga, Macedonia

Едриличарскиот клуб Снегар Струга за првпат оваа година ќе ги награди своите најдобри едриличари и спортски работници. На оваа манифестција ќе се направи мал осврт на активностите од 2017 година како и ќе бидат презентирани активностите на клубот за 2018 година. Заинтересирани: 37 лица

Дознај повеќе »

Јога вежби за физичко и ментално здравје

јануари 23 @ 19:00 - јануари 30 @ 20:30
Македонија, NULL NULL

Љубители, почетници и напредни практиканти на ЈОГА ВЕЖБИ Повелете и приклучете се во зимската сезона на “Јога вежби за ваше физичко и ментално здравје” и отворете си можност да се почуствувате смирено, релаксирано и здраво на ментален, емотивен и физички план и тоа со редовно јога вежби, техники и медитации со нас. Редовни термини: ВТОРНИК и ЧЕТВРТОК (19.00 – 20.30 час) во “KaDance” студио (НОВА МОДЕРНА ЛОКАЦИЈА која се наоѓа на ЧЕШМА – Кисела Вода, веднаш спроти споменикот на коњот,…

Дознај повеќе »

Индивидуални сесии- Читање и балансирање на АУРА

јануари 26 @ 10:00 - јануари 28 @ 20:00
Ars Lucida – Coaching & Training, Jordan Mijalkov br.2/2
Skopje, Macedonia

БИОФИДБЕК ТЕХНОЛОГИЈА Апаратот „AURA VIDEO STATION 5.1“ им помогнал на илјадници луѓе да го запознаат сопствениот внатрешен свет и да го достигнат вистинскиот баланс и хармонија во сите области на животот. ПСИХОЕНЕРГЕТСКА АНАЛИЗА на основа на податоците добиени од користење на најсовремениот апарат AVS 5.1 од областа на биофидбек технологијата која ги регистрира енергетските блокади во аурата и чакрите кои настанале од лоши мисловни и емоционални обрасци во текот на животот, стресот, лошите енергетски влијанија од туѓите мисли и други…

Дознај повеќе »
+ Export Events