Вчитување Настани
Пронајди Настани

Навигација за Прегледи на Настанот

Претстојни Настани › останати

Настани Листа за Навигација

јануари 2018

Курс за деца: Design Thinking

јануари 9 @ 10:00 - јануари 19 @ 16:00
Public Room, 50 Divizija 22
Skopje, Macedonia

Please scroll down for English~ И во зима се учат нови работи! Искористете го зимскиот распуст правилно. Дајте им шанса на вашите деца да се вклучат во курсот за Design Thinking кадешто ќе ја подигнат креативноста и ќе научат како да размислуваат како дизајнерите на иднината! На овој курс децата ќе имаат можност да поминат низ 5те различни фази на креирање на една употреблива апликација за мобилен телефон, по што ќе се стекнат со вештини кои понатаму може да ги…

Дознај повеќе »

Winter Fun with Jumping Clay

јануари 9 @ 10:00 - јануари 19 @ 14:00
Public Room, 50 Divizija 22
Skopje, Macedonia

~ Please find English version below… Зимски распуст исполнет со креативност, едукација и забава! Што мислите за креативно-едукативни-работилници? Работилници каде се учи, а е забавно? Работилници каде дечињата ја користат својата креативност и ја преточуваат во рачно изработени фигури? Дајте им можност на вашите дечиња за време на овој зимски распуст да научат нови работи од природните и општествените науки и ја разбудат својата креативност, користејќи ја оваа полимерска глина која е мека, лесна, комплетно нетоксична, со мирис на јасмин…

Дознај повеќе »

WIne & Cheese Weekends

јануари 12 @ 17:00 - јануари 28 @ 00:00
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

Wine & Cheese Weekends! Загрејте се во зимските ладни денови со чаша црвено вино во прекрасниот амбиент на Дистрикт Бар и Ресторан! Специјална понуда : Црвено/бело вино (флаша) и чинија со сирење 1500 МКД Резервации: 071/238-522 __________________________________ Wine & cheese weekends! Warm up in the cold winter days with a glass of red wine and indulge your senses in the wonderful & cosy ambience of Distrikt Bar & Kitchen! Special offer: Bottle of red/white wine & cheese plate for 2-1500…

Дознај повеќе »

Напредна обука за пишување на ЕУ предлог проекти

јануари 18 @ 09:30 - јануари 19 @ 16:30
Proefekt, Head office: V. S. Bato 35; Training courses venue: Dime Anicin 9/3rd floor
Skopje, Macedonia

Следната напредна Обука за пишување на предлог проекти од ЕУ и други донатори ќе се одржи на -18-19 Јануари (четврток и петок), во рамките на која се организира и бесплатна сесија на 18/01/2017 од 9:30 до 11:30 Напредната Обука за пишување проекти е продолжение на досега понудената Обука за подготовка на ЕУ проекти, и е наменета за оние поединци и организации кои сакаат да се фокусираат на развој на вештини за пополнување и пишување проектни апликации. На бесплатните сесии може…

Дознај повеќе »

Роденден

јануари 18 @ 20:00 - јануари 19 @ 03:00
Младински Културен Центар, Kej Dimitar Vlahov 15
Skopje, Macedonia

Традиционално, прв настан во новата година – РОДЕНДЕН. Откако во декември го прославивме 45 роденден на МКЦ, на 18 јануари се гледаме во МКЦ на торта. —– >> ГАЛЕРИЈА МКЦ ќе биде поставена изложбата на фотографии: ГЛЕДАЈ ВО ПОЗИТИВ. Наке Батев ќе се престави со фотографии на тема ВТОРА ШАНСА, Томислав Георгиев EFFEGIES и Огнен Теофиловски И ЈАС ИМАМ СОН. ВТОРА ШАНСА Фото/Наке Батев „Со дрогата се сретнав во средно училиште. Станав зависник од хероин на 17 години. На 24…

Дознај повеќе »

Mavrovo TOUR 2018 / промотивна цена 300мкд

јануари 21 @ 07:00 - 16:00
Mavrovo, NULL
Mavrovo, Macedonia

Zabavi.mk и Possibility Success Career во соработка со Solvex Travel ви нудат… ► Eдно дневна авантура во МАВРОВО на нај убавата мавровска снежна белина и нај убавите скијачки терени . ► Загарантиран помин со убави моменти и снежни слики . МНОГУ #CheckIn MNОГУ топло чајче , убаво друштво , мавање со снежни топки, правење снешко и уште многу забава по ваш избор, скијање, возење на жичара, искачување на бачило, шеткање низ Маврово и уште многу интересни работи кои ќе ве…

Дознај повеќе »

Social Sunday

јануари 21 @ 10:00 - 17:00
Public Room, 50 Divizija 22
Skopje, Macedonia

Дневна забава за сите генерации ~ Безгрижна забава за родители кои сакаат да уживаат во пријатна неделна атмосфера. Сè додека децата посетуваат една или повеќе работилници на кат 1 со професионални ментори по кулинарство, дизајн размислување, моделирање и сл. и ја надградуваат својата креативност, родителите спокојно ќе се дружат со своите пријатели во топол и опуштен амбиент во Јавна соба. Јадење на денот: Семејна паста (за 4 лица) со намирници по избор **За резервација на маса можете да не добиете…

Дознај повеќе »

Kreator / Decapitated i Dagoba vo Skopje! 23.01.2018-Mkc

јануари 23 @ 18:30 - 23:00
Младински Културен Центар, Kej Dimitar Vlahov 15
Skopje, Macedonia

Terrorvoid Promotions со гордост, ви го претставуваат најмасивниот метал концерт до сега во Македонија. Kreator, Decapitated I Dagoba на 23ти Јануари 2018 година, ке го збришат Скопје, во склоп на вториот дел oд Европската турнеја на Kreator за Gods of Violence. Ова е концерт кој ке го одбележи 10 годишното постоење на Terrorvoid Promotions, и на кој не му треба многу претставување. Kreator после повеќе од 10 години, повторно доаѓаат во Скопје да го промовираат својот последен албум Gods of…

Дознај повеќе »

Kreator / Vader i Dagoba vo Skopje! 23.01.2018-Mkc

јануари 23 @ 18:30 - 23:00
Младински Културен Центар, Kej Dimitar Vlahov 15
Skopje, Macedonia

Terrorvoid Promotions со гордост, ви го претставуваат најмасивниот метал концерт до сега во Македонија. Kreator, Vader I Dagoba на 23ти Јануари 2018 година, ке го збришат Скопје, во склоп на вториот дел oд Европската турнеја на Kreator за Gods of Violence. Ова е концерт кој ке го одбележи 10 годишното постоење на Terrorvoid Promotions, и на кој не му треба многу претставување. Kreator после повеќе од 10 години, повторно доаѓаат во Скопје да го промовираат својот последен албум Gods of…

Дознај повеќе »

Крводарителска акција во чест на Тоше Проески

јануари 25 @ 09:00 - 17:00
Дом на АРМ, NULL
Skopje, Macedonia

По четиринаесети пат ќе биде организирана голема крводарителска акција посветена на големиот хуманист Тоше Проески во знак на одбележување на неговиот роденден. Организатори на крводарителската акција се Црвениот крст на град Скопје, Општинска организација на Црвен крст Гази Баба, Институтот за Трансфузиона медицина со поддршка на Тоше фан Македонија и фондација Тоше Проески. Поддршка на акцијата ќе дадат членовите на Клуб 25- Скопје и волонтерите на ЦК Гази Баба. Ликот и хуманото дело на Тоше Проески се позитивен пример и…

Дознај повеќе »
+ Export Events