Вчитување Настани
Пронајди Настани

Навигација за Прегледи на Настанот

Претстојни Настани › останати

Настани Листа за Навигација

март 2018

Wednesday Jazz with John.I Apelgrin

март 7 @ 21:00 - март 28 @ 23:00
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

Прекрасниот глас на Џон Илија Апелгрин и овој месец продолжува да ве носи на магични патувања низ времето! Уживајте во прекрасниот амбиент на Дистрикт со вкусните деликатеси од нашето мени! Секоја среда во Дистрикт Бар и Ресторан со почеток во 21 часот! Ве чекаме!Резервации: 071/238-522 __________________________________________________ Enjoy the amazing vocals of John I. Apelgrin who takes you on magical journeys during March! Enjoy the ambience in Distirkt Bar and Kitchen and delicious culinary delights of our menu! Every Wednesday in…

Дознај повеќе »

Thursday Burger Night

март 8 @ 17:00 - март 29 @ 23:00
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

Најдобрите бургери во градот добиваат нов член: Џек Даниелс бургер за двајца!! Дојдете и поделете бургер со најблиските и дознајте го вкусот на Џек Даниелс сосот направен со многу љубов од нашиот тим готвачи. Ново Бургер мени со многу нови сосови и додатоци и избор од 5 домашно направени бургери. Beer towers: Zlaten Dab Секој четврток во Дистрикт бар и ресторан! Музика: DJ Васо! Резервирајте сега на 071 238 522. _________________________________________ The ultimate new selection of burgers gets a new…

Дознај повеќе »

Sunday Brunch at Distrikt Bar & Kitchen

март 11 @ 12:00 - март 25 @ 17:00
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

Let’s brunch! Недела е ден за дружење со најблиските и поминато квалитетно време со фамилијата и пријателите! Дојдете на нашиот неделен бранч и уживајте со највкусна храна во пријатен амбиент а за најмалите подготвивме специјално катче со многу забава и изненадувања! Секоја недела во Дистрикт Бар и Ресторан од 12-17 часот! Топло и ладно бифе со вклучени негазирани пијалоци и сангриа- 990 денари по лице Деца под 6 год.-бесплатно Деца над 6 год.- пола цена Ве чекаме! Резервации: 071/238-522 ___________________________________________________…

Дознај повеќе »

Wine & Cheese Fridays with Stobi Winery

март 16 @ 20:30 - април 6 @ 23:30
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

Продолжуваме и овој месец со романтичните Wine & Cheese вечери секој петок! Овој месец ќе можете да уживате со прекрасните вина на Стоби винарија! Дружење во пријатна атмосфера со Вашите пријатели!Дистрикт Бар и Ресторан , секој петок , со почеток во 20.30 часот! Ве чекаме! Резервации: 071/238-522 _________________________________________________ We continue to host romantic Friday nights with special Wine & Cheese offer! This month you can enjoy the amazing wines from Stobi Winery! Cozy ambience, great service and wonderful opportunity to…

Дознај повеќе »

Coffee with an expert

март 22 @ 18:00 - 20:00
Public Room, 50 Divizija 22
Skopje, Macedonia

Наместо еден, овој пат напиј се кафе со двајца експерти 🙂 Претприемничкото патување кон достигнување на целта е исполнет со многу кривини, подеми и падови. Слушнете за патувањето на Oliver, уште од раните почетоци кога продава DVD-ја во школскиот двор, до затворањето на мултимилионерска компанија, и тоа пред неговиот 30-ти роденден. Научете нешто од претприемач кој бил на бојното поле. Percin, е вториот гостин предавач кој ќе ни раскаже нешто повеќе за неговото искуство во претприемничкиот свет. Кој е Percin…

Дознај повеќе »

41. Денови на македонска музика / 41. Days of Macedonian Music

март 22 @ 20:00 - април 5 @ 23:00
Македонија, United States

41. Денови на македонска музика / 41. Days of Macedonian Music22.03 – 05.04.2018 Програма: 22.03. (четврток) Македонска филхармонија, 20:00 СВЕЧЕНО ОТВОРАЊЕ Концерт на Македонската филхармонија Доделување на наградите на СОКОМ Диригент: Борјан Цанев Солисти: Александар Иванов – виолина, Игор Иванов – кларинет, Камерен хор „Херувими“ Програма: Сони Петровски, Панде Шахов, Филип Иванов Влезници по цена од 100 денари на билетарницата на Македонска филхармонија 23.03. (петок) Кино Култура, 20:00 МУЛТИМЕДИЈАЛЕН КОНЦЕРТ Дела на: Иван Пенов, Дарија Андовска, Влатко Георгиев 25.03. (недела)…

Дознај повеќе »

Македонски Шлагери

март 23 @ 22:00 - март 24 @ 01:00
Public Room, 50 Divizija 22
Skopje, Macedonia

Се знае каде има #ретро журка овој петок!Соберете го цело друштво и дојдете во Public Room спремни за џускање на македонски #ретро хитови..! Македонски шлагери, песни со душа и емоции, заслужено често ги нарекуваме и македонски евергрини. Тоа се песни кои се пејат во секоја прилика, насекаде и покрај тоа што изминуваат години и години. Јавна Соба најавува серија концерти на Ретро Рингтонс, почнувајќи од 23.02, со изведба на некои од најубавите македонски поп хитови во периодот од времето на…

Дознај повеќе »

New Balkan Cuisine

март 24 @ 20:00 - 23:30
Public Room, 50 Divizija 22
Skopje, Macedonia

Please scroll down for English~ НОВА БАЛКАНСКА КУЈНА Бидејќи подолго време се прашувавме како изгледа современа балканска кујна, повикавме еден од врвните мајстори во професионална кујна, Вања Пушкар од Белград, да ни даде негов одговор на ова прашање! Вања, основачот и главен готвач во ресторанот Ирис – нова балканска кујна во Белград, за неговиот премиерен настап во Јавна Соба на 24.март го подготви следното мени, ЗА ПОЧЕТОК Пралини од мангулица (свинско) Конфитирано свинско од сортата мангулица која ја има исклучиво…

Дознај повеќе »

Social Sunday

март 25 @ 12:00 - 17:00
Public Room, 50 Divizija 22
Skopje, Macedonia

Додека сте во нашиот бар на вкусна #храна и свежа #музика, нека вашите дечиња уживаат во #креативната и #едукативна атмосфера која ја нуди програмата на Social Sunday, затоа што и во недела може да се научи нешто ново ~ ПРОГРАМА за МЛАДИ КРЕАТИВЦИ Пријавете ги Вашите дечиња на некоја од овие работилници со пополнување на следниот онлајн формулар најдоцна до сабота, 16:00 часот: https://goo.gl/forms/QXU7I90m5yR0gFmE2 Кулинарска работилница – направи своја паста Возраст: 6 – 12 години Учество: 400 денари Време: 12:00…

Дознај повеќе »
април 2018

Светска премиера на “Distant Sky” Nick Cave & The Bad Seeds

април 12 @ 20:00 - 23:00
Младински Културен Центар, Kej Dimitar Vlahov 15
Skopje, Macedonia

МКЦ и кино Фросина се вклучуваат во светската премиера на концертниот филм “Distant Sky” – Nick Cave & The Bad Seeds во живо, кој ќе биде прикажан на 12 април, 2018 во 500 кина во светот истовремено. Снимен во “Royal arena”, Копенхаген, во октомври 2017, филмот го отсликува неверојатниот и триумфален концерт на бендот за кој овој концерт претставува нивно прво појавување пред публика по цели три години пауза. Свирејќи го нивниот последен албум, “Skeleton tree” покрај другите стандардни композиции…

Дознај повеќе »
+ Export Events