Вчитување Настани
Пронајди Настани

Навигација за Прегледи на Настанот

Претстојни Настани › концерти

Настани Листа за Навигација

мај 2018

Gogol Bordello во МКЦ • Таксират20

мај 29 @ 20:30 - 23:30
Младински Културен Центар, Kej Dimitar Vlahov 15
Skopje, Macedonia

#ТАКСИРАТ20 ви ги претставува Gogol Bordello во Скопје!Славниот џипси-панк бенд и еден од најимпресивните live бендови на денешницата, на 29-ти мај гостува со концерт во Младинскиот Културен Центар во Скопје, а во рамки на Seekers And Finders турнејата за истоимениот, нов албум! GOGOL BORDELLO Заинтересирани: 295 лица

Дознај повеќе »

Peter Bence ● Skopje, Makedonska Filharmonija ● 31.05.2018

мај 31 @ 20:00 - 23:00
Makedonska Filharmonija, Kej Dimitar Vlahov
Skopje, Macedonia

Таксират Фестивал 2.0. ви го претставува Peter Bence​, новата светска музичка сензација, за прв пат со концерт во Македонија Заинтересирани: 193 лица

Дознај повеќе »
јуни 2018

Alan Walker на Skopje Calling 2018

јуни 2 @ 20:00 - јуни 3 @ 04:00
Македонија, United States

ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ И НАЈАКТУЕЛНИ ХИТМЕЈКЕРИ НА ДЕНЕШНИЦАТА, ALAN WALKER ДОАЃА НА SKOPJE CALLING 2018! Драги пријатели, Во рамките на јубилејот 25 години од постоењето на Авалон Продукција и со желба Скопје да биде континуирана туристичка дестинација, се одлучивме оваа година фестивалот Skopje Calling да трае два викенда! Па така, огромно задоволство ни е да ви најавиме дека хедланјер на првиот викенд на Skopje Calling 2018 ќе биде ALAN WALKER- апсолутно едно од најголемите имиња на електронската музичка сцена во…

Дознај повеќе »

Oumou Sangaré at OFFest 2018

јуни 5 @ 20:30 - 22:30
Makedonska Opera i Balet – Macedonian Opera and Ballet, Kej Dimitar Vlahov b.b
Skopje, Macedonia

OUMOU SANGARÉ OUMOU SANGARÉ vocal GUIMBA KOYATE guitar ELISE BLANCHARD bass JON GRANDCAMP drums ALEXANDRE MILLET keyboards ABOU DIARRA amele n’goni EMMA LAMADJI backing vocals KANDY GUIRA backing vocals Уму Сангаре. Суперѕвездата од Мали. Најголемата африканска пејачка и добитник на наградата Греми. Амбасадор на добра волја на Обединетите нации, добитник на Интернационалната музичка награда на УНЕСКО и “Artist Award winner” на WOMEX 2017. Пејачка, композитор и посветен активист за правата на жените во родната Мали и низ цела Африка. Родена…

Дознај повеќе »

Skopje Calling: Axwell / Ingrosso 21 June 2018

јуни 21 @ 21:00 - јуни 22 @ 04:00
Македонија, United States

Водечките тандеми на електронската музичка сцена (не само последниве неколку години, туку и денес), Axwell & Ingrosso доаѓаат за прв пат не само во Македонија, туку и во регионот, идното лето во 2018-та година, и тоа како хедлајнери на Skopje Calling 2018, на 24-ти јуни 2018 година, на стадионот на АРМ. AXWELL & INGROSSO, шведското дуо кое беше дел од популарните Swedish House Mafia, доаѓаат во рамките на третото издание на фестивалот SKOPJE CALLING- фестивал кој за брзо време стана…

Дознај повеќе »

Morcheeba на Skopje Calling // 22.06.2018

јуни 22 @ 20:00 - јуни 23 @ 03:00
Македонија, United States

Хероите на трип хопот- Morcheeba нови хедлајнери на вториот викенд на Skopje Calling 2018! Драги пријатели, Со навистина големо задоволство ви го најавуваме настапот на легендарниот трип хоп бенд Morcheeba на 22 јуни, како хедлајнери на вториот фестивалски ден, викендот помеѓу настапите на Axwell & Ingrosso и Texas и Darko Rundek. Morcheeba за прв пат доаѓаат во Скопје на голема сцена, да ги испорачаат сите свои големи песни од претходните албуми, како и песните од новиот албум “Blaze Away” кој…

Дознај повеќе »

TEXAS на Skopje Calling @23.06.2018

јуни 23 @ 21:00 - јуни 24 @ 00:00
Македонија, United States

TEXAS- НОВИ ХЕДЛАЈНЕРИ НА SKOPJE CALLING 2018! Драги пријaтели, Големо задоволство ни е да ви најавиме дека после долги години обидување, конечно една од најголемите британски поп рок атракции на сите времиња TEXAS за прв пат доаѓа на Балканот! Тие ќе бидат хедлајнери во сабота на 23 јуни, на вториот фестивалски викенд на SKOPJE CALLING 2018 година. TEXAS до 2018 година имаат продадено албуми во 40 милионски тираж, потоа, неверојатни 13 синглови кои се најдоа во престижната UK топ 10…

Дознај повеќе »

Skopje Calling: Axwell / Ingrosso 24 June 2018

јуни 24 @ 21:00 - јуни 25 @ 04:00
Македонија, United States

Водечките тандеми на електронската музичка сцена (не само последниве неколку години, туку и денес), Axwell & Ingrosso доаѓаат за прв пат не само во Македонија, туку и во регионот, идното лето во 2018-та година, и тоа како хедлајнери на Skopje Calling 2018, на 24-ти јуни 2018 година, на стадионот на АРМ. AXWELL & INGROSSO, шведското дуо кое беше дел од популарните Swedish House Mafia, доаѓаат во рамките на третото издание на фестивалот SKOPJE CALLING- фестивал кој за брзо време стана…

Дознај повеќе »

Skopje Calling: Axwell / Ingrosso 24 June 2018

јуни 24 @ 21:00 - јуни 25 @ 04:00
Македонија, United States

Водечките тандеми на електронската музичка сцена (не само последниве неколку години, туку и денес), Axwell & Ingrosso доаѓаат за прв пат не само во Македонија, туку и во регионот, идното лето во 2018-та година, и тоа како хедлајнери на Skopje Calling 2018, на 24-ти јуни 2018 година, на стадионот на АРМ. AXWELL & INGROSSO, шведското дуо кое беше дел од популарните Swedish House Mafia, доаѓаат во рамките на третото издание на фестивалот SKOPJE CALLING- фестивал кој за брзо време стана…

Дознај повеќе »

Skopje Calling: Axwell / Ingrosso 24 June 2018

јуни 24 @ 21:00 - јуни 25 @ 04:00
Македонија, United States

Водечките тандеми на електронската музичка сцена (не само последниве неколку години, туку и денес), Axwell & Ingrosso доаѓаат за прв пат не само во Македонија, туку и во регионот, идното лето во 2018-та година, и тоа како хедлајнери на Skopje Calling 2018, на 24-ти јуни 2018 година, на стадионот на АРМ. AXWELL & INGROSSO, шведското дуо кое беше дел од популарните Swedish House Mafia, доаѓаат во рамките на третото издание на фестивалот SKOPJE CALLING- фестивал кој за брзо време стана…

Дознај повеќе »
+ Export Events