Вчитување Настани
Пронајди Настани

Навигација за Прегледи на Настанот

Претстојни Настани › кино

Настани Листа за Навигација

март 2018

Култренинг! Март 2018/ Kultrening March 2018

март 19 @ 17:30 - март 26 @ 19:00
KINO Kultura, Luj Paster 3
Skopje, Macedonia

Редовни отворени часови за техники на современ танц и истражување на движење: Култренинг! Импровизација, соматски пракси, балет, јога, современ танц, рилис тeхники… Секој понеделник, во 17.30 часот во Кино Култура! Часовите ќе се водат од локални и меѓународни танцови уметници со професионално искуство и едукација во областа на современиот танц, и се отворени за сите заинтересирани за поинаков пристап кон телото, движењето и современиот танц. >> Распоред за Март 2018 19.03 Aleksandra Kochovska-Nacheva Претходно искуство не е потребно. Учеството е…

Дознај повеќе »

Театарска претстава „Лерин, полиња жито, ридишта крв”

март 27 @ 20:00 - 22:00
KINO Kultura, Luj Paster 3
Skopje, Macedonia

ЛЕРИНПолиња жито, ридишта крв од Русомир Богдановски Режисер: Слободан Унковски Играат: Симона Димковска, Ивана Павлаковиќ, Наталија Теодосиева, Стефан Вујисиќ, Мартин Манев, Горан Ников и Владимир Петровиќ Музика: Златко Ориѓански Костимограф: Розе Трајческа Ристовска За претставата: Вториот дел од трилогијата СОЛУН, ЛЕРИН, СКОПЈЕ ги обработува настаните од граѓанската војна во Грција, положбата на македонското население и теророт на кој е изложено, битка за Лерин и падот на Демократската армија на Грција во која значајна улога имале македонците. Низ серија од сцени…

Дознај повеќе »
август 2018

MakeDox 2018

август 16 @ 19:00 - август 23 @ 23:55
Skopje, Skopje, Macedonia

Peeling, chopping, cooking MakeDox 9. Заинтересирани: 87 лица

Дознај повеќе »
+ Export Events