Вчитување Настани
Пронајди Настани

Навигација за Прегледи на Настанот

Претстојни Настани › фестивали

Настани Листа за Навигација

март 2018

Noviot Pochetok • Germany Spring Tour

март 16 @ 12:00 - март 25 @ 12:00
Germany, United States

A bunch of good things will happen this year, and we’ll start with Noviot Pochetok and some shows in Germany this March. Finally, in the van again! Hope to see some friends on the road! 🙂 We are super excited about it! ♡ // de • Noviot Pochetok ist eine der am längsten laufenden Punkrock-/ Melodic-Hardcore-Bands aus Skopie, Mazedonien, die es seit 2002 gibt. Sie haben 4 LPs veröffentlicht und in den letzten Jahren haben sie 5 Tourneen durch ganz…

Дознај повеќе »
април 2018

Skopje Picnic: Music & Food Festival 2.0

април 5 @ 21:00 - април 6 @ 01:00
Младински Културен Центар, Kej Dimitar Vlahov 15
Skopje, Macedonia

Iskra Tourbooking & Sixtynine Records presentá: SKOPJE PICNIC Music & Food Festival 2.0 @ Бифе Фросина, МКЦ! Настапуваат: – Real Life Version (SLO) – One Hidden Frame (FIN) – Spectrum (MKD) + Fitz aka Feetz (DJ set) + Fat Cacko’s Fat Tacos (on the menu) Четврток, 5ти април 2018 Почеток: 19:00 Влез: 200 ден! ============================================= • Real Life Version (Словенија) свиреа во Скопје и Битола во април 2014та! Оваа пролет конечно ни доаѓаат пак! Четворицата панк рок момци од Ајдовчина,…

Дознај повеќе »
јули 2018

Д Фестивал 2018

јули 6 @ 12:00 - јули 9 @ 04:00
Dojran, Dojran, Macedonia

♥ Д ФЕСТИВАЛ 2018 ♥Од 6-ти до 8-ми јули, во Дојран Заинтересирани: 786 лица

Дознај повеќе »

Д Фестивал 2018

јули 6 @ 12:00 - јули 8 @ 23:59
Dojran, Dojran, Macedonia

♥ Д ФЕСТИВАЛ 2018 ♥Од 6-ти до 8-ми јули, во Дојран Заинтересирани: 25 лица

Дознај повеќе »

Nina Kraviz x Green Beach Festival

јули 27 @ 21:00 - јули 28 @ 05:00
Македонија, United States

Заинтересирани: 491 лица

Дознај повеќе »
август 2018

Strumica OPEN festival (10-19 august 2018)

август 10 @ 20:00 - август 19 @ 23:50
Strumica OPEN Festival, Плоштад Гоце Делчев
Strumitsa, Macedonia

#слушајгосрцето и дозволи да ти го покаже патот до најголемиот и најуникатен open-air фестивал во Македонија! Од 10 до 19 август, Струмица ќе ги активира своите уникатни сцени под отворено небо и по седми пат ќе овозможи гостување на најдобрите македонски, балкански и светски артисти. Настапувачите со своите хип хоп, рок, џез, класични, етно, поп или електронски звуци ќе го освојат целото ваше внимание! Нашето <3 вели дека годинава СОФ ќе го има најгласното, најмодерно и најразиграно издание! Послушајте го…

Дознај повеќе »
+ Export Events