Вчитување Настани
Пронајди Настани

Навигација за Прегледи на Настанот

Настани for 18/08/2017

Ден Навигација

Активен

УПИСИ НА ДАСТА 4-8 години 2017/2018

август 11 @ 14:00 - август 24 @ 17:00
ДАСТА Академија, Чеде Филиповски 18
Skopje, Macedonia

ФИЛМ, ТИМ БИЛДИНГ, ПОЕЗИЈА, ГОВОРНИШТВО, ЛИКОВНИ УМЕТНОСТИ, ТЕАТАР! КОМБИНИРАНА ПРОГРАМА ЗА СЕВКУПЕН ДЕТСКИ РАЗВОЈ.Јавете се на 072 220385 и резервирајте си место. Максимум три саати дневно, во текот на целата недела. Зошто комбинирана програма? Оваа програма пред се создава љубов и интерес кон уметноста и културата, како и помага во јакнењето на креативните капацитети на

Дознај повеќе »

Повик за учество на АКТО Работилница на Грамофони

август 16 @ 18:00 - август 23 @ 23:59
Bitola Municipality, United States

Ако имаш 16-21 година, живееш во или околу Битола, имаш 5 омилени светски музички автори, 4 омилени светски DJ-и, 3 омилени македонски DJ-и, најмалку 2 обиди да си го презентираш својот музички талент пред публика, склопи 1 микс со времетраење 20-30минути со најмалку 4 различни траки/песни/композиции и испрати го на akto.muzika@gmail.com заедно со кратко био

Дознај повеќе »

ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ”ПРОБИШТИП 2017″

август 16 @ 19:30 - август 28 @ 21:00
Македонија, United States

По повод 28-ми Август,патрон ден на градот,традиционално се организира турнир во мал фудбал,кој од минатата година се игра на комплетно уреден нов терен.Инф.на тел.078/747-938 Заинтересирани: 61 лица

Дознај повеќе »

Аштанга и Винјаса јога и медитација со Кристијан

август 16 @ 20:00 - август 30 @ 09:30
SINO – СИНО, Borka Taleski 26/8-33
Skopje, Macedonia

Ја отвораме сезоната со Аштанга и Винјаса јога и медитација, под водство на д-р Кристијан Илчевски од ЕДЕН Јога Центарот, доктор, хомеопат и инструктор по јога и медитација, сертифициран од повеќе меѓународни школи, од кои последната е школа за инструктори по Аштанга јога во Ришикеш, престолнината на јогата во Индија. Вежбите вклучуваат работа со телото,

Дознај повеќе »

Неделна програма 16.08 – 19.08

август 16 @ 21:00 - август 20 @ 01:00
Rock Kafana Rustikana 2.0, Boulevard Ilinden 94
Skopje, Macedonia

После одморот почнуваме со стандардната програма од среда до сабота: - СРЕДА - InThe Mood Блуз Дуо и промо цена од 100 денари на 8 видови на виски. Старт после 21:30 - ЧЕТВРТОК - Кириличен рокенрол со Audioskopje со старт после 21:30 - ПЕТОК - Класик рок едукација со Ringroad со старт после 21:30 -

Дознај повеќе »

Hello Yellow RED BULL at Maf Maf

август 16 @ 22:00 - август 20 @ 03:00
Maf Maf, Strumica, Macedonia

Posle eden opusten vikend opustena kafe sema zabavata povtorno se vraka pod javorot vo Club MAF MAF-Strumica ...Pocnuvame sreda so #Slovenac I najdobroto #Latino vo nasiot grad #Petok imame promocija na noviot product na Red Bull – Yellow Edition koj grupacijata Red Bull za prv pat go organizira ovaj nastan dodeka istiot taa vecer ke

Дознај повеќе »

Dj Zdravko

август 17 @ 09:30 - август 18 @ 13:00
Coffee & Bar Revolution, Plostad Marsal Tito
Kumanovo, Macedonia

Во четврток на 17.авг.2017 на незаборавиот настап на ACA LUKAS за почеток на лудата ноќ ќе ве забавува DJ ZDRAVKO !!!Почеток: 21:30 ч. Заинтересирани: 8 лица

Дознај повеќе »

Thursday Burger Night

август 17 @ 17:00 - август 24 @ 20:00
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

Ја продолжуваме традицијата на одличен бургер вкус и во Август! Резервирајте го секој четврток за најдобрите бургери во градот! Мени: “A La Carte” мени со 5 различни домашни премиум бургери за сите различни вкусови “Beer Tower” – Златен Даб или Туборг Опуштете се заедно со: Музика: DJ Vase (20:30 - 23:30) Ве очекуваме! Tелефон за

Дознај повеќе »

FIBA U16 Women’s European Championship, Division B

август 17 @ 17:00 - август 26 @ 20:00
Skopje, Skopje, Macedonia

Women’s #FIBAU16Europe Division B will bring together 22 U16 European women’s teams vying to join Europe’s elite. The tournament will take place in Skopje, MKD from 17 to 26 August 2017. Check out http://www.fiba.com/europe/u16bwomen/2017 for all tournament information. Заинтересирани: 73 лица

Дознај повеќе »

Викенд програма – Porta Jazz

август 17 @ 21:00 - август 20 @ 01:00
Porta Jazz, Kiril i Metodij 12
Bitol, Macedonia

Викенд програма - - 17.08 четврток - Bobba Funk (dj set) -18.08 петок - роденден на Порта Џез заедно со Sakis Dovolis PowerTrio -19.08 сабота - Dejan Dex (dj set) Повелете! :) Заинтересирани: 28 лица

Дознај повеќе »

ВО ЖИВО ВО Т5

август 17 @ 22:00 - август 19 @ 01:00
Take Five, Prilep, Macedonia

ЧЕТВРТОК***CITY BAND***** ПЕТОК ****CROSS ROAD BLUES BAND** САБОТА ***DIRTY SIDE***** Заинтересирани: 13 лица

Дознај повеќе »

Летна Игранка #12:

август 17 @ 22:00 - август 21 @ 01:00
Леблебиџиска Улица, Јосиф Јосифовски-Свештарот
Strumica, Macedonia

#сезона #2017та #ЛетнаИгранка четврток 17 08 Dirty Side_Штип петок 18 08 James сабота 19 08 Vane Kost недела 20 08 THE BACKDOOR BAND_Охрид T N T Rock Kafe Strumica Cafe Bar Select Sub Club Заинтересирани: 47 лица

Дознај повеќе »

Епицентар: Викенд Програма

август 17 @ 23:59 - август 20 @ 05:00
Epicentar, Градски Парк
Skopje, Macedonia

Четврток, 17-ти Август:DJ Flooder Dj LANS Петок, 18-ти Август: Stojche Don Williams - Official_Page Сабота, 19-ти Август: Robotek Toton Заинтересирани: 50 лица

Дознај повеќе »

Weekend Agenda at Night Club “Al Pacino” – Kavadarci

август 17 @ 23:59 - август 21 @ 04:00
Night Club “Al Pacino”, Visheshnica bb
Kavadarci, Macedonia

Cetvrtok DJ BULI! Petok DJ ZARKOTEACH & DJ LEPHONQ Antenna5! Sabota THE MODE Greece! Nedela DJ FACE! Заинтересирани: 59 лица

Дознај повеќе »
17:00

Cocktail Weekend 18-20.08

август 18 @ 17:00 - август 21 @ 01:00
Infinity Cocktail Lounge & Sports Bar, Mariovska 1 bb
Skopje, Macedonia

И овој викенд промотивно два коктели по цена за еден!!! Резервирајте со време и уживајте во нашиот пријатен амбиент со вашите најблиски :) Резервации на тел. 070312055 или во инбокс. Заинтересирани: 2 лица

Дознај повеќе »
18:00

Планинарско дружење,Папрадиште,2017!

август 18 @ 18:00 - август 20 @ 19:00
Планинарскиот дом Папрадиште/Mountain House Papradiste, Trajko Panov no. 22
Veles, Macedonia

ЕГ Грин Пауер за сите свои пријатели кои се слободни и независни организира едно/дво/тродневно дружење(рекреативна тура) во Планинарски дом Папрадиште. СТАРТ на турата : Петок(18 август) во 18 часот од Планинарски дом Папрадиште. КРАЈ на турата : Недела,(20 август) во 19 часот во Планинарски дом Папрадиште ДЕТАЛИ : Дружењето/турата опфаќа разговор на различни(сродни) теми, вербална

Дознај повеќе »
18:30

One Love Tour – Варна – 18-ти август

август 18 @ 18:30 - август 19 @ 01:00
Varna, Bulgaria, Varna, Bulgaria

На 18-ти август морската ни столица ще се превърне в арена на поредния концерт от One Love Tour! Очакваме те на партито на Лято 2017 заедно с изключителните Krisko, ЪпсурТ, Gery-Nikol, DJ Гоце, Toni Zen Official и Slatkaristika. Всички те са готови да покажат любовта си към теб, а в замяна искат да отвърнеш със

Дознај повеќе »
21:00

Сергеј Четковиќ и Бајага на Кеј – Гтц (Супер Скопје 2017)

август 18 @ 21:00 - август 20 @ 02:00
UL. KEJ 13 Noemvri, BR.3 S
Skopje, Macedonia

СЕРГЕЈ ЧЕТКОВИЌ И БАЈАГА НА КЕЈ – ГТЦ (СУПЕР СКОПЈЕ 18/19 АВГУСТ 2017) Супер Скопје, супер четири викенди во Скопје, прв викенд “Кеј 13-ти Ноември“. Супер Скопје е проект во организација на Горила продукција, Град Скопје и сите угостители каде ќе се одржат настаните наредни четири викенди. Музичката програма започнува на 18.08.2017 во Петок со

Дознај повеќе »

Put Your Hands Up @Versus Bar

август 18 @ 21:00 - август 21 @ 01:00
Versus Bar, Пиринска ББ
Kumanovë, Macedonia

Не дозволувајте си да ги пропуштите најдобрите забави во градот.Овој викенд : ПЕТОК 18.08.2017 DJ MAXI ( mk&yu ) Старт: 22:00 Влез Слободен САБОТА 19.08.2017 KARAOKE SHOW with SASE MORZ + DJ ACE ( balkan party ) Старт: 22:00 Влез Слободен НЕДЕЛА DJ SICKY ( mk&yu ) Старт: 22:00 Влез Слободен Информации и резервации: Филип

Дознај повеќе »

Чудесен Свет во Олд Скул

август 18 @ 21:00 - август 19 @ 01:00
Old School Cafe, St.31N.17
Skopje, Macedonia

Овој петок во Old School, Dominion Events (Златко и Марко) ќе ви приредат забава, која иаклучиво ќе се состои од рокенрол композиции од македонски бендови. Домашната сцена, низ изминатите децении, може да се пофали со огромен број на значајни музички дела, кои од една страна сведочат за звучниот диверзитет со кој се одликувала домашната сцена,

Дознај повеќе »

Овој петок забава со Тетовски Тамбураши во Elektra Garden

август 18 @ 21:00 - август 19 @ 01:00
Elektra Garden – Restaurant, Brvenica, Macedonia

Овoј петок резервирајте го за одлична забава, заедно со Тетовски Тамбураши!Релаксирајте се во пријатниот амбиент на нашиот ресторан, уживајте во вкусната храна и забавувајте се со одлична музика! Локација: Електра Гарден; Почеток: од 21:00 часот; Резервации и информации на телефонските броеви: 044 337 350 и 070 389 592, како и преку нашата фан страна на

Дознај повеќе »
21:30

R’N’R Petok so Vera Jankovic @Cresha Bar!

август 18 @ 21:30 - август 19 @ 01:00
Cresha Bar, ul.Ivan Milutinovikj br.8
Skopje, Macedonia

Rock n roll muziki so DJeneral Jankovic...Petok 21h.. ;) Заинтересирани: 4 лица

Дознај повеќе »

Nola weekend program 18-19.08.2017

август 18 @ 21:30 - август 20 @ 01:00
Nola Lounge Bar, Metropolit Teodosji Gologanov 67 - Skopje
Skopje, Macedonia

Nola weekend program 18-19.08.2017 Friday ACOUSTIC DIVISION Saturday DJ GUARDIAN info & reservation: 078 412238 / 072 266226 Заинтересирани: 10 лица

Дознај повеќе »
22:00

Take Five Blues with Crossroad Blues Band

август 18 @ 22:00 - август 19 @ 01:00
Take Five, Prilep, Macedonia

www.crbb.com.mk Заинтересирани: 13 лица

Дознај повеќе »

WHITE Sensation Vol 1 @Romantique Pool & Bar – Dojran

август 18 @ 22:00 - август 19 @ 02:00
Romantique Pool & Bar, Ул.Маршал Тито 19А
Стар Дојран, United States

White Sensation во Romantique Pool & Bar - Дојран во петок 18.08. Поканети се сите кои сакат луда и незаборавна забава во бело. Dj TODOROFF , Dj MATS I The MARSHALL ќе се погрижат за добрата забава. Секако вечерта нема да заврши во 2 часот. После 2 часот задолжително сите во базен на ноќно капење

Дознај повеќе »

Friday – Onija at YellowSub

август 18 @ 22:00 - август 19 @ 01:00
Beni’s Yellow Submarine, Skopje, Macedonia

Секојпетокблуздаслушаш... Па така и овој Петок, нија Онија го носиме блузот во Beni's Yellow Submarine. И како што наговестува стандардот, Beni ке биде заслужен за интоксицирање на големата маса. Ве очекуваме... Заинтересирани: 15 лица

Дознај повеќе »

Friday in Public Room

август 18 @ 22:00 - август 19 @ 01:00
Public Room, 50 Divizija 22
Skopje, Macedonia

Петочна вечер посветена на композиции од великаните во џезот! Ги слушаме мелодиите на Lee Morgan, Clifford Brown, Kenny Dorham, Bud Powell, Bobby Timmons, отсвирени од Трајче Велков – труба, Гордан Спасовски- органa, Виктор Филиповски- тапани. Заинтересирани: 9 лица

Дознај повеќе »

Contrudj / Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar на Широк Сокак

август 18 @ 22:00 - август 19 @ 01:00
Portal Cafe, Широк Сокак 67
Bitola, Macedonia

Ова е дефинитивно најдоброто лето во Битола. И овој пат продолжуваме со фантастичните летни журки на убавиот Широк Сокак! На задоволство на сите нас, Портал 2, Игучи, Ин, Симбол и Пиано бар, ќе се погрижат да имаме супер викенд! Да уживаме со уникатните латино/хаус звуци и експертите за најдобрите журки! Повторно, ова лето, на 18.08.2017

Дознај повеќе »

Петок Караоке со Саше Морж & Сабота Дј Боби

август 18 @ 22:00 - август 20 @ 01:00
Живот е Циркуз, ul.9 br.49a
Ilinden, Macedonia

Нов викенд со одлични забави во Живот е Циркуз Петок од 22 часот Трето продолжение од најдоброто Караоке демонстрирано од Саше Морж и Дј Аце Сабота Балканска Епидемија заедно со Дј Боби од 22 часот ВАЖНО : Живот е Циркуз го задржува правото да ја даде Вашата резервација на трети лица по 22 и 20

Дознај повеќе »

Contrudj / Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar на Широк Сокак

август 18 @ 22:00 - август 19 @ 01:00
Portal Cafe, Широк Сокак 67
Bitola, Macedonia

Ова е дефинитивно најдоброто лето во Битола. И овој пат продолжуваме со фантастичните летни журки на убавиот Широк Сокак! На задоволство на сите нас, Портал 2, Игучи, Ин, Симбол и Пиано бар, ќе се погрижат да имаме супер викенд! Да уживаме со уникатните латино/хаус звуци и експертите за најдобрите журки! Повторно, ова лето, на 18.08.2017

Дознај повеќе »

Toni Kitanovski Trio at Brooklynski

август 18 @ 22:00 - август 19 @ 01:00
Bruklinski JAZZ Bistro, Orce Nikolov 75
Skopje, Macedonia

Во петок (18.08.2017), со почеток во 22 часот, Ве очекуваме на извонредна, незаборавна џез сесија на Тони Китановски трио -Тони Китановски, Иван Бејков, Славчо Коцев. Бидете во Бруклински. Резервации на 078 337 843 / 02 6091 844, или преку порака на нашиот профил. #allthatjazz! Заинтересирани: 8 лица

Дознај повеќе »

Aqustico – Петок во Бис 18.08.2017

август 18 @ 22:00 - август 19 @ 00:00
Lounge Bar BIS, ul.Dragisha Mishkovic br.1
Skopje, Macedonia

Овој петок повторно во нашиот Бис ги имаме Аqustico The Band и истата еуфорија од претходно.Ве очекуваме во Lounge Bar Bis заедно да се забавуваме со добро познатите поп рок хитови. Забавата е загарантирана !!!! Локација:спроти Воена Болница -8-ми Септември во Карпош 3 Резервации преку нашата ФБ страна или на 071/333-889 Заинтересирани: 6 лица

Дознај повеќе »

Hello Yellow Red Bull Friday at Aquarius

август 18 @ 22:00 - август 19 @ 01:00
Македонија, United States

Овој викенд го започнуваме заедно до #redbull summer edition и за прв пат во Струмица ни гостува Dj Coco од Грција.Не очекува петок за паметење.. Се гледаме на журка ✌️ 075 800 232 Sasho 072 614 966 Daniela 070 228 765 Sofija Andonova 078 317 802 Miki 071 692 269 Sofija Vasileva 078 428 024

Дознај повеќе »

Weekend Agenda at Aquarius

август 18 @ 22:00 - август 21 @ 01:00
Македонија, United States

Заинтересирани: 1 лица

Дознај повеќе »
23:00

Summer Club Space Weekend Agenda

август 18 @ 23:00 - август 21 @ 04:00
Summer Club Space Kumanovo, Stara Banja
Kumanovo, Macedonia

IT'S PARTY TIME ! Петок :18.08.2017 Dj Mister M(mk&yu hits) Слободен Влез. Сабота :19.08.2017 Cyrillic(commercial house) Слободен Влез. Недела :20.08.2017 DJ Zdravko (mk & yu hits) Слободен влез. Инфoрмации и резервации: Филип Атанасов-078967751 Milan Aleksic-071267121 Резервациите важат до 00:30 часот. Забранет влез за малолетни лица Заинтересирани: 17 лица

Дознај повеќе »
23:30

Sasha Kovachevich Central Park

август 18 @ 23:30 - август 19 @ 04:00
Summer club Central Park, Gradski park
Skopje, Macedonia

Карти во предпродажба на влезот на Central Park по цена од 500ден.Четврток - 17.08.17 18:00h - 00:00h Петок - 18.08.17 12:00h - 22:00h Резервации - висока маса, само со ваучери кој можете да ги подигнете во просториите на клубот, почнувајки од петок 11.08.2017 и секој работен ден на клубот од 22:30 часот до 00:00 часот.

Дознај повеќе »

Roberto Bosco. Last Drop Records.

август 18 @ 23:30 - август 19 @ 05:00
Sektor 909, Лазар Личеноски ББ
Skopje, Macedonia

18Aug17 / Friday ROBERTO BOSCO / Last Drop Records SAMOIL RADINSKI / Logos Recordings Роберто Боско е исклучително млад DJ/продуцент кој доаѓа од Салерно, Италија. Сопственик е на дискографската куќа Last Drop Records и e активно присутен на електронската музичка сцена повеќе од 10 години. Редовно настапува низ најдобрите underground клубови низ Европа како што

Дознај повеќе »
23:55

S04 E13 Weekend Program | XL Summer Club [18.08 – 19.08]

август 18 @ 23:55 - август 19 @ 03:55
Македонија, United States

Weekend Program @ XL Summer Club Friday, August 18 On decks: DJ GUARDIAN | Latino Night Saturday, August 19 On decks: Igor Garnier & Dj Bobi | White Sensation Заинтересирани: 21 лица

Дознај повеќе »
23:59

Don Williams во Епицентар

август 18 @ 23:59 - август 19 @ 05:00
Epicentar, Градски Парк
Skopje, Macedonia

Don Williams - Official_Page https://soundcloud.com/donwilliamsofficial https://soundcloud.com/mojubarecords https://www.residentadvisor.net/dj/donwilliams Local Support: Stojche http://www.soundcloud.com/stojche https://www.residentadvisor.net/dj/stojche Влез: 300МКД. -- Don Williams is one of the most subversive artists of the Berlin techno scene. His path of eastern German Techno-socialization began in the mid-nineties and led quickly from mere record collector up to producer and

Дознај повеќе »

Instrumental Band vo Havana

август 18 @ 23:59 - август 19 @ 02:59
SUMMER CLUB “HAVANA POOL” NEGOTINO, Ulica Industriska bb
Negotin Vardarski, Macedonia

Vo Havana ima se , za site vkusovi...Ovoj petok, Instrumental Band... Povelete Заинтересирани: 18 лица

Дознај повеќе »
+ Export Events