Вчитување Настани
Пронајди Настани

Навигација за Прегледи на Настанот

Настани for 22/03/2018

Ден Навигација

Активен

St. Johnday Singsalot

јануари 26 @ 22:00 - јуни 9 @ 01:00
Old School Cafe, St.31N.17
Skopje, Macedonia

Вокална магија, шарм, пријателска насмевка, семејна атмосфера... Овие неколку параметри ретко можеш да ги најдеш на едно место во исто време а ние го имаме тоа секој петок. Токму затоа ни е свет ден. Школото го знаете а професорот уште подобро. Се гледаме. 078/71-33-28 Заинтересирани: 0 лица

Дознај повеќе »

Rivals of Ixalan Standard Showdown!

февруари 3 @ 15:00 - март 31 @ 20:00
Гоблин Друштвени Игри, Бул Партизански Одреди бб (ТЦ Буњаковец, лок 21)
Skopje, Macedonia

Magic:The Gathering Rivals of Ixalan Standard Showdown во Гоблин!СЕКОЈА САБОТА од 3 февруари до 1 април ќе се одржуваат СТАНДАРД турнири со специајлни промо бустери како награди! Почеток: 15:00ч Формат: стандард Учество: 250 ден. (секој добива стандард бустер по избор) НАГРАДИ: Прво место: Standard Showdown booster + промо карта! Четири Standard Showdown booster-и по случаен […]

Дознај повеќе »

Јога за деца – #Yogazadeca

февруари 6 @ 18:00 - јуни 28 @ 19:00
Art of Living Bio Shop, Ayurveda, Yoga & Meditation Centar, bul. Kliment Ohridki 48
Skopje, Macedonia

Јога за деца и креативни работилнициОд 1 февруари вклучете го вашето дете во часовите по јога и креативните работилници. Часовите изобилуват со игри, забава и дружење, а бенефитите се големи и на психичко и на физичко ниво. Истите се одржуваат и на англиски и на македонски јазик, па вашето дете ќе може да научи или […]

Дознај повеќе »

Аперитиво во Кино Карпош

март 2 @ 17:00 - март 30 @ 19:00
Kino Karposh, Blagoja Davkov 2/1
Skopje, Macedonia

#Апeритиво во Kino KarposhПеток, 17:00 часот. Музика на винил w/ Бојан Чакра & Igor Spiroski + Промотивни цени на селектирана група на вина од винарија Тиквеш + Промотивна ценa на Jameson + Вкусно мезе кое ви е веќе добро познато :) #кинокарпош #музиканавинил #мезе Заинтересирани: 0 лица

Дознај повеќе »

In The Mood: Live & Acoustic

март 5 @ 22:00 - март 27 @ 00:00
Kino Karposh, Blagoja Davkov 2/1
Skopje, Macedonia

Секој понеделник во Kino Karposh In the mood Live & Acoustic Старт: 22ч. #КиноКарпош Заинтересирани: 0 лица

Дознај повеќе »

Wednesday Jazz with John.I Apelgrin

март 7 @ 21:00 - март 28 @ 23:00
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

Прекрасниот глас на Џон Илија Апелгрин и овој месец продолжува да ве носи на магични патувања низ времето! Уживајте во прекрасниот амбиент на Дистрикт со вкусните деликатеси од нашето мени! Секоја среда во Дистрикт Бар и Ресторан со почеток во 21 часот! Ве чекаме!Резервации: 071/238-522 __________________________________________________ Enjoy the amazing vocals of John I. Apelgrin who […]

Дознај повеќе »

Thursday Burger Night

март 8 @ 17:00 - март 29 @ 23:00
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

Најдобрите бургери во градот добиваат нов член: Џек Даниелс бургер за двајца!! Дојдете и поделете бургер со најблиските и дознајте го вкусот на Џек Даниелс сосот направен со многу љубов од нашиот тим готвачи. Ново Бургер мени со многу нови сосови и додатоци и избор од 5 домашно направени бургери. Beer towers: Zlaten Dab Секој […]

Дознај повеќе »

Sunday Brunch at Distrikt Bar & Kitchen

март 11 @ 12:00 - март 25 @ 17:00
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

Let's brunch! Недела е ден за дружење со најблиските и поминато квалитетно време со фамилијата и пријателите! Дојдете на нашиот неделен бранч и уживајте со највкусна храна во пријатен амбиент а за најмалите подготвивме специјално катче со многу забава и изненадувања! Секоја недела во Дистрикт Бар и Ресторан од 12-17 часот! Топло и ладно бифе […]

Дознај повеќе »

Бахови Капки + Чистење на Аура

март 15 @ 12:00 - март 29 @ 13:00
Ars Lucida – Coaching & Training, Jordan Mijalkov br.2/2
Skopje, Macedonia

Се почесто во нашата околина се среќаваме со деца кои ги имаат симптомите на депресивност, себичност, анксиозност....Како природна потпора на детското здравје, Бачовите капки (цветни есенции) неверојатно брзо делуваат кај третман на деца. Како пример, може да се наведе дека многу добро влијаат на немирни и плашливи деца, кај деца кои тешко се прилагодуваат на […]

Дознај повеќе »

Noviot Pochetok • Germany Spring Tour

март 16 @ 12:00 - март 25 @ 12:00
Germany, United States

A bunch of good things will happen this year, and we’ll start with Noviot Pochetok and some shows in Germany this March. Finally, in the van again! Hope to see some friends on the road! :) We are super excited about it! ♡ // de • Noviot Pochetok ist eine der am längsten laufenden Punkrock-/ […]

Дознај повеќе »

Wine & Cheese Fridays with Stobi Winery

март 16 @ 20:30 - април 6 @ 23:30
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

Продолжуваме и овој месец со романтичните Wine & Cheese вечери секој петок! Овој месец ќе можете да уживате со прекрасните вина на Стоби винарија! Дружење во пријатна атмосфера со Вашите пријатели!Дистрикт Бар и Ресторан , секој петок , со почеток во 20.30 часот! Ве чекаме! Резервации: 071/238-522 _________________________________________________ We continue to host romantic Friday nights […]

Дознај повеќе »

Култренинг! Март 2018/ Kultrening March 2018

март 19 @ 17:30 - март 26 @ 19:00
KINO Kultura, Luj Paster 3
Skopje, Macedonia

Редовни отворени часови за техники на современ танц и истражување на движење: Култренинг! Импровизација, соматски пракси, балет, јога, современ танц, рилис тeхники... Секој понеделник, во 17.30 часот во Кино Култура! Часовите ќе се водат од локални и меѓународни танцови уметници со професионално искуство и едукација во областа на современиот танц, и се отворени за сите […]

Дознај повеќе »

Отворање на изложбата „ Москва Денес“

март 19 @ 19:00 - март 23 @ 16:00
N.U. Centar za kultura “Braka Miladinovci” – Struga, 15-ti korpus
Struga, Macedonia

На 19.03.2018 (понеделник), со почеток во 19:00ч. во Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ Струга ќе биде отворена изложбата „Москва денес“.Изложбата, којашто се базира на официјалните фотоматеријали доставени од Москва, го отсликува современиот урбанистички изглед на руската престолнина. На неа ќе бидат претставени реномирани знаменитости по коишто е позната Москва низ светот, уникатни архитектурни и инфраструктурни […]

Дознај повеќе »

Неделна програма во „Фурна“

март 19 @ 20:00 - март 25 @ 20:30
Gradska Kafeana Furna, Митрополит Теодосиј Гологанов 56 (спроти Млечен ресторан)
Skopje, Macedonia

Неделна програма во Градска Кафеана Фурна- Понеделник, 19.03.2018 Група Седенка во 20:00 ч. - Вторник, 20.03.2018 Група Седенка во 20:00 ч. - Среда, 21.03.2018 Група Седенка во 20:00 ч. - Четврток, 22.03.2018 Боби Павловски во 17:00 ч. Шарки и Томче во 21:00 ч. - Петок, 23.03.201 Група Кадифе во 15:00 ч. Рус & Балкан Бенд […]

Дознај повеќе »

МиниАртура / MiniАrtura

март 20 @ 19:00 - март 31 @ 06:00
Galerija Singidunum, Kneza Mihaila 40
Belgrade, Serbia

Друштвото на Ликовни уметници на Македонија во соработка со друштвото на Ликовни уметници, применети уметници и дизајнери на Србија, ве покануваат на отворањето на 9-тото издание на изложбата „МиниАртура“ Отворањето на изложбата е закажано за 20.03.2018 година (вторник) во Галерија „Сингидунум“ во Белград, Р. Србија со почеток во 19 часот. Заинтересирани: 8 лица

Дознај повеќе »

Барбакан: Неделна Агенда

март 20 @ 21:00 - март 25 @ 23:55
Barbakan Bistro Bar, Bulevar 8. Septemvri, 18
Skopje, Macedonia

Понеделник - Петок од 08:00 до 12:00 часот:Еспресо & Цеден портокал за 120 денари! Вторник од 21:00 Шанкот е твојот пријател - 50% ПОПУСТ на сѐ што ќе се порача и ќе се ужива на шанк! Среда од 16:00 Аперитиво со DJ Vaso Поддржано од Tikveš Winery Четврток од 21:00 Premium Night со Goce Stevkovski […]

Дознај повеќе »

Неделна агенда 21.03 – 24.03

март 21 @ 21:30 - март 25 @ 00:00
Rock Kafana Rustikana 2.0, Boulevard Ilinden 94
Skopje, Macedonia

Неделната музичка агенда од среда до сабота изгледа вака: СРЕДА - Блуз и виски стандардно во среда. InThe Mood се одговорни за блузот, а ние за 8 вида на виски да бидат на промо цена од 100 денари. ЧЕТВРТОК - Kако и секој четврток за добра атмосфера се задолжени Audioskopje со старт после 21:00 ПЕТОК […]

Дознај повеќе »
15:00

Fashion & Lifestyle Expo 2018

март 22 @ 15:00 - март 23 @ 23:00
Makedonska Opera i Balet – Macedonian Opera and Ballet, Kej Dimitar Vlahov bb., 1000 Skopje, Macedonia
Skopje, Macedonia

Трето издание на Fashion & Lifestyle Expo Месец март е месецот за промени, нови информации, искуства, авантури... Подгответе се за пролетното прочистување од зимските лежерни мисли и хибернацијата. Време е за повторно отворање и проширување на хоризонтите со нови, креативни и иновативни перцепции. Fashion & Lifestyle Expo по трет пат го најавува единствениот lifestyle настан […]

Дознај повеќе »
17:00

After Work Wine tasting – Syrah / Shiraz

март 22 @ 17:00 - 20:00
Bruklinski JAZZ Bistro, Orce Nikolov 75
Skopje, Macedonia

Уште едно винско дружење, (22.03.2018, четврток) од 17:00 часот, овој пат со француската винска сорта Сира (Syrah) или Шираз (Shiraz). Откривајќи ги аромите на македонските ширази, ќе се запознаеме со потеклото и главните карактеристики на оваа сорта. Во пријатна атмосфера, лежерен џез и finger food, низ аромите на внимателно одбраните вина, ќе ве води Звонко […]

Дознај повеќе »
18:00

Coffee with an expert

март 22 @ 18:00 - 20:00
Public Room, 50 Divizija 22
Skopje, Macedonia

Наместо еден, овој пат напиј се кафе со двајца експерти :) Претприемничкото патување кон достигнување на целта е исполнет со многу кривини, подеми и падови. Слушнете за патувањето на Oliver, уште од раните почетоци кога продава DVD-ја во школскиот двор, до затворањето на мултимилионерска компанија, и тоа пред неговиот 30-ти роденден. Научете нешто од претприемач […]

Дознај повеќе »
19:00

Thursday Jam Session vol.3 @Beertija Pub

март 22 @ 19:00 - март 23 @ 00:00
Beertija Pub, Frederik Shopen 4
Skopje, Macedonia

Голема дружба на бината на Beertija Pub каде уживаат од најмало до најстаро... Кој бил знае каква е енергијата која не опкружува за време на Jam Session-от. Повелете, дојдете и влезете во филмот. Заинтересирани: 25 лица

Дознај повеќе »
20:00

Разговори во четири очи

март 22 @ 20:00 - 21:00
Македонски народен театар, 11 Март бр.3
Skopje, Macedonia

Автор: Ингмар БергманРежисер: Нина Николиќ Адаптација на текстот: Тамара Барачков Во претставата „Разговори во четири очи“ централниот лик на приказната, Ана Бергман, се соочува со сопствените избори и одлуки, со последиците од животот во мачниот брак, исполнет со тешкотии, со насилство, со чувство на вина и патење. Така, сликата на една традиционална заедница, претставува и […]

Дознај повеќе »

Stick Men – Skopje

март 22 @ 20:00 - 23:00
Станица 26, Jordan Mijalkov
Skopje, Macedonia

Stick Men (Official): Tony Levin Official Page (Chapman Stick, voce) Pat Mastelotto (Official) (batteria) e Markus Reuter (touch guitar). "The purpose of Stick Men is to surprise the listener and bring him to the frontier between progressive, fusion and metal, thus looking into the deep abyss between the classical tradition and the music of the […]

Дознај повеќе »

Вера, љубов, надеж

март 22 @ 20:00 - 22:00
Драмски Театар Скопје, ул. „Шекспирова“ бр. 15
Skopje, Macedonia

Едeн фон ХорватВЕРА ЉУБОВ НАДЕЖ Мал танц на смртта во пет слики Оваа театарска игра е создадена во соработка со Лукас Кристл Наслов на оригиналот: Ödön von Horváth Glaube Liebe Hoffnung Превела: Слободанка Поповска Режисер: Лука Кортина (Италија) Драматург: Викторија Рангелова Петровска Сценограф: Мери Батакоја Костимограф: Марија Пупучевска Композитор: Љупчо Константинов Инспициент: Гоце Бојчев Суфлер: […]

Дознај повеќе »

Денови на македонска музика – Свечено отворање

март 22 @ 20:00 - 23:00
Makedonska Filharmonija, Kej Dimitar Vlahov
Skopje, Macedonia

Диригент: Борјан Цанев Солисти: Александар Иванов - виолина Игор Иванов - кларинет Камерен хор „Херувими“ Програма: Сони Петровски: Три псалми за хор и оркестар Панде Шахов: Концерт за кларинет и оркестар Филип Иванов: Концерт за виолина и оркестар * Цена на билет: 100 денари Заинтересирани: 110 лица

Дознај повеќе »

4 Мајстори на модернизмот-

март 22 @ 20:00 - април 4 @ 00:00
Македонија, United States

Факултет за ликовни уметности- Скопје Изложба на студентите од IV година катедра сликарство и катедра ликовна педагогија- сликарство --------------------------------------------------------------------------- Скопски Грув afterparty со DJ Double G --------------------------------------------------------------------------- Повеќе информации наскоро Заинтересирани: 81 лица

Дознај повеќе »

41. Денови на македонска музика / 41. Days of Macedonian Music

март 22 @ 20:00 - април 5 @ 23:00
Македонија, United States

41. Денови на македонска музика / 41. Days of Macedonian Music22.03 - 05.04.2018 Програма: 22.03. (четврток) Македонска филхармонија, 20:00 СВЕЧЕНО ОТВОРАЊЕ Концерт на Македонската филхармонија Доделување на наградите на СОКОМ Диригент: Борјан Цанев Солисти: Александар Иванов - виолина, Игор Иванов - кларинет, Камерен хор „Херувими“ Програма: Сони Петровски, Панде Шахов, Филип Иванов Влезници по цена […]

Дознај повеќе »

Четврток среќни младенци со оркестар КАЛДРМА во Кафана ТАРАПАНА

март 22 @ 20:00 - март 23 @ 12:00
Kafana Tarapana, Boris Trajkovski
Skopje, Macedonia

За сите среќни младенци, овој четврток Ве каниме на одлично дружење со староградски мелос за кој ке се погрижат оркестар "КАЛДРМА" со убавите и стари љубовни песни, топол амбиент и вкусна храна. Заинтересирани: 5 лица

Дознај повеќе »

Jazz Covers & Whiskey

март 22 @ 20:00 - 23:59
Jazz Inn Skopje – Legend Pub, Borka Talevski 55
Skopje, Macedonia

Jazz Covers & Whiskey... Vecerva uzivajte vo jazz izvedbi od strana na odlicni benodvi koi uspeale da go dolovat najdobroto od poznatite hitovi koi sto pak nazad niz decenniite se vrtea i se uste se vratat na site radiostanici, TV...seto toa e preraboteno vo odlizni jazz verzii... A kako i sekoj cetvrtok taka i ovaj […]

Дознај повеќе »

Претстава „Дванаесетта ноќ“

март 22 @ 20:00 - 22:00
Teatar Anton Panov Strumica, Ulica Mosha Pijade 1
Strumica, Macedonia

ДВАНАЕСЕТТА НОЌ(Спроти Водици) Од Вилијам Шекспир Превод – Драги Михајловски Режија – Деан Дамјановски Сценографија – Кирил Василев Костимографија – Елена Дончева Асистенти на костимографија – Илинка Горичова и АнаМарија Митриќеска Кал`чева Музика – Сашко Костов Учествуваат Орсино, војводата на Илирија – Горан Ников Оливија, грофица – Оливера Аризанова Виола/Цезарио – Јулија Милкова Себастијан, нејзин […]

Дознај повеќе »

Четврток со Коштана

март 22 @ 20:00 - март 23 @ 00:00
Gostilnica La Tana, Пролет бр.13
Skopje, Macedonia

Резервирајте на време..078 200 544 Заинтересирани: 0 лица

Дознај повеќе »

Неделна програма во Carpe Diem

март 22 @ 20:00 - март 25 @ 00:30
Carpe Diem – fine wine & dine, Kej 13 Noemvri lok.1 · Skopje
Skopje, Macedonia

Неделна програма во Carpe Diem- Четврток, 22.03.2018 Romantic night со Bel Canto во 20:00 ч. - Петок, 23.03.201 Acoustic night со Tanja B. & Alek во 21:00 ч. - Сабота, 24.03.2018 Jazzy night со New Indigo во 21:00 ч. Информации и резервации +389 70 355 750 Заинтересирани: 0 лица

Дознај повеќе »
20:30

Адаптација На Дел Од Испит По Предметот Актерска Игра 1

март 22 @ 20:30 - 22:00
Fakultet Za Dramski Umetnosti, Skopje, Macedonia

АДАПТАЦИЈА НА ДЕЛ ОД ИСПИТ ПО ПРЕДМЕТОТ АКТЕРСКА ИГРА 1 НА КЛАСАТА ДРАМСКИ АКТЕРИ, I ГОДИНА. Бранко Атанасов А. Енџи Николоска Изабела Јакимова Јована Спасиќ Ема Давчева Нина Елзесер Сандра Танчева Антонио Ташковски Дениз Ајдаревиќ Симон Палитов Класата ја водат проф.д-р Сузана Киранџиска и доц.м-р Кристина Леловац * По завршувањето на претставата се дружиме со […]

Дознај повеќе »
21:00

Skopje Tango Weekend vol. 5

март 22 @ 21:00 - март 24 @ 22:59
Македонија, United States

Dear tango friends!Get ready for a weekend full of inspiration in spring blossoms ^_^ Workshops, milongas, a live concert, meeting/dancing with old and new friends, creating memories to last... See the full schedule: Thursday 22.03.18 Kalevala - live concert and milonga 21:00 - 00:00 Venue: MKC Club & Restaurant Entrance: free Kalevala is a world […]

Дознај повеќе »

Kalevala & Familija Tangovi – live concert & tango night

март 22 @ 21:00 - март 23 @ 00:00
MKC Club & Restaurant, Kej Dimitar Vlahov b.b.
Skopje, Macedonia

English below **************** Четврток - 22 март - резервирајте го за несекојдневно уживање! Калевала, Фамилија Тангови и МКЦ Клуб Ресторанот, ве покануваат на специјална вечер со концерт и танго во живо! Овој пат во склоп на петтиот по ред Скопје Танго Викенд! Влез бесплатен! Резервации на: (02)6090 606 „Калевала“ (Јана Николовска – Овчаровска – вокал, […]

Дознај повеќе »

ЧЕтврток со Бојан Чакра

март 22 @ 21:00 - март 23 @ 00:00
Che Cafe Bar, Kosturski Heroi br.15/2
Skopje, Macedonia

Бојан Чакра и звуците на фанк, свинг, соул, џез, блуз!Културно возвишени, винтиџли расположени во најтопла атмосфера :) Заинтересирани: 2 лица

Дознај повеќе »

Latino Koktel Cetvrtok

март 22 @ 21:00 - 23:59
Gnezdo Kitchen Bar, Makedopnija
Skopje, Macedonia

Вашето омилено гнездо е правото место за сите љубители на боса нова и самба. Пандеиро и нивната музика Ве носат во единствените Рио и Сао. Дополнително, скоро сите коктели од менито на Гнездо се по промотивна цена од 120/150 ден. Побрзајте и резервирајте го Вашето место: 078306010 или 023212830. Заинтересирани: 1 лица

Дознај повеќе »
21:30

Скопје Танцува Латино!

март 22 @ 21:30 - март 23 @ 00:00
ATK Premium Club, Спортски центар Борис Трајковски (помеѓу Базенот и 4те тениски терена)
Skopje, Macedonia

'Скопје Танцува Латино' во ATK Premium Klub! Одвоивме ‘место‘ во градот каде што ќе може да се пронајдете себеси и својата енергија да ја преточите во безгрижна ‘игра‘. Претопете се во енергијата што ќе Ви донесе само насмевки, дојдете да се дружиме, а можеби и ќе научите нешто плус. Се гледаме! :* Резервации на тел. […]

Дознај повеќе »

Неделна Програма / Паб Комедија

март 22 @ 21:30 - март 25 @ 01:00
Паб Комедија – Pub Komedija, Бул. Климент Охридски бр.31
Skopje, Macedonia

Среда: Hip Hop & Rnb со DJ MatsЧетврток: Ретро Скопје со ДЈ Александар Јорданов Петок: Happy End Bend Сабота: Marko Log Out & Bend Резервации: 078/640-780 Заинтересирани: 3 лица

Дознај повеќе »
22:00

Викенд #24 во Club Industrial

март 22 @ 22:00 - март 26 @ 04:00
Club Industrial, Ulica Leninova
Strumitsa, Macedonia

22.03 | ЧЕТВРТОК► Bad-Ass-All feat. Dukata 23.03 | ПЕТОК ► #DjNASTY 24.03 | САБОТА ► Toni Zen Official 25.03 | НЕДЕЛА ► Ivana и DISMISSED feat. Dukata Резервирајте кај: Томе Томе 078 404 915 Фифка 071 239 404 Пријатели на настанот: Fifka Office Atomic Energy Drink Macedonia Future Global Vision Russian Standard Заинтересирани: 12 лица

Дознај повеќе »

Dj Vito Funk

март 22 @ 22:00 - март 23 @ 00:00
Van Gogh Bar, mihail cokov br. 4
Skopje, Macedonia

Whiskey night Заинтересирани: 2 лица

Дознај повеќе »
22:30

Weltschmerz Tribute EKV

март 22 @ 22:30 - март 23 @ 01:00
Fakultet Za Dramski Umetnosti, Skopje, Macedonia

На 22.03 по завршетокот на претставата на Академска сцена,се дружиме со супер дечки и музиката на ЕКV. Бас гитара и вокал: Виктор Танасковски Гитара: Влатко Зајче Митревски Клавијатури: Ива Дамјановски Тапани: Душко Милошески " Weltschmerz Tribute EKV " во четврток на ФДУ ! Заинтересирани: 95 лица

Дознај повеќе »
23:59

Thursday Shake во club Epicentar

март 22 @ 23:59 - март 23 @ 03:59
Epicentar, Булевар Свети Климент Охридски 60А
Skopje, Macedonia

Клубот Epicentar и овој четврток е домаќин на нова Thursday Shake забава. Shorty P и Irie Scratch се задолжени за музиката, а како по обичај на менито ги имаме Johnnie Walker, Smirnoff и Gordon`s по промо цена од 100 денари. Заинтересирани: 9 лица

Дознај повеќе »
+ Export Events