Вчитување Настани
Пронајди Настани

Навигација за Прегледи на Настанот

Претстојни Настани

Настани Листа за Навигација

јануари 2018

Аперитиво во Кино Карпош

јануари 5 @ 17:00 - јануари 26 @ 20:00
Kino Karposh, Blagoja Davkov 2/1
Skopje, Macedonia

#Апeритиво во Kino Karposh Петок, 17:00 часот. Музика на винил w/ Бојан Чакра & Igor Spiroski + Промотивни цени на селектирана група на вина од винарија Тиквеш + Промотивна ценa на Jameson + Вкусно мезе кое ви е веќе добро познато 🙂 #кинокарпош #музиканавинил #мезе Заинтересирани: 0 лица

Дознај повеќе »

Курс за деца: Design Thinking

јануари 9 @ 10:00 - јануари 19 @ 16:00
Public Room, 50 Divizija 22
Skopje, Macedonia

Please scroll down for English~ И во зима се учат нови работи! Искористете го зимскиот распуст правилно. Дајте им шанса на вашите деца да се вклучат во курсот за Design Thinking кадешто ќе ја подигнат креативноста и ќе научат како да размислуваат како дизајнерите на иднината! На овој курс децата ќе имаат можност да поминат низ 5те различни фази на креирање на една употреблива апликација за мобилен телефон, по што ќе се стекнат со вештини кои понатаму може да ги…

Дознај повеќе »

Winter Fun with Jumping Clay

јануари 9 @ 10:00 - јануари 19 @ 14:00
Public Room, 50 Divizija 22
Skopje, Macedonia

~ Please find English version below… Зимски распуст исполнет со креативност, едукација и забава! Што мислите за креативно-едукативни-работилници? Работилници каде се учи, а е забавно? Работилници каде дечињата ја користат својата креативност и ја преточуваат во рачно изработени фигури? Дајте им можност на вашите дечиња за време на овој зимски распуст да научат нови работи од природните и општествените науки и ја разбудат својата креативност, користејќи ја оваа полимерска глина која е мека, лесна, комплетно нетоксична, со мирис на јасмин…

Дознај повеќе »

Промо: Био-резонантна дијагностика и терапија

јануари 9 @ 12:00 - јануари 23 @ 12:00
Ars Lucida – Coaching & Training, Jordan Mijalkov br.2/2
Skopje, Macedonia

Здравје преку фреквенции Метатрон е систем на анализа, дијагностика и терапија кој ја одредува моменталната состојба на ткивата и органите во телото. Овозможува превенција на здравјето или третирање на болести преку балансирање на фреквенциите на ќелиите или со подготовка на разни препарати. Искуството со Метатрон може да ви го промени животот и природно да ве доведе до состојба на совршено здравје и среќен, безгрижен живот. Што сѐ можете да откриете со проверка на вашата здравствена состојба со користење на Метатрон:…

Дознај повеќе »

Thurdsay Burger Night

јануари 11 @ 17:00 - февруари 1 @ 23:00
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

Најдобрите бургери во градот овој месец добиваат upgrade! Прекрасен barbecue Jack Daniels сос подготвен од нашите најдобри готвачи кој што на бургерите им дава посебен вкус! – A’la carte мени со 5 различни домашни премиум бургери -Beer Towers- Златен Даб Музика: ДЈ Васо После празничниот период, разбудете ги сетилата и уживајте заедно со Вашите пријатели секој четврток! Резервирајте ; 071/238-522 ______________________________ Thursday Burger Night! The best burgers in town get an upgrade! Delicious barbecue Jack Daniels sauce, specially prepared by…

Дознај повеќе »

Умри Машки 11ти Четврток 18ти Четврток и 25ти четврток поч. 20ч

јануари 11 @ 20:00 - јануари 25 @ 22:00
Naroden Teatar Shtip, NULL
Bitola, Macedonia

резервации на билети на 078/745-774 цена 100 ден Заинтересирани: 5 лица

Дознај повеќе »

12-28.01 // BackYard \ Euro 2018 Croatia

јануари 12 @ 17:00 - јануари 28 @ 22:00
BackYard Lounge Bar & Kids Area, Гимназија “Јосип Броз Тито“
Skopje, Macedonia

Хрватите ќе бидат по втор пат домаќин на 13-стото последователно европско првенство одганизирано од Европската ракометна федерација -The 2018 EHF European Men’s Handball Championship; Македонија 5ти пат ќе биде дел од ова елитно натпреварување, предходно нашата репрезентација настапи во 1998,2012,2014 и во 2016 година. Најголем успех имаме постигнато на европското првенство во соседната република Србија каде што Македонската репрезентација го освои петото место. Македонија е во групата Ц: GROUP C 1.GER – Germany 2.MKD – Macedonia 3.MNE – Montenegro 4.SLO…

Дознај повеќе »

12-28.01 // BackYard \ Euro 2018 Croatia

јануари 12 @ 17:00 - јануари 28 @ 22:00
BackYard Lounge Bar & Kids Area, Гимназија “Јосип Броз Тито“
Skopje, Macedonia

Хрватите ќе бидат по втор пат домаќин на 13-стото последователно европско првенство одганизирано од Европската ракометна федерација -The 2018 EHF European Men’s Handball Championship; Македонија 5ти пат ќе биде дел од ова елитно натпреварување, предходно нашата репрезентација настапи во 1998,2012,2014 и во 2016 година. Најголем успех имаме постигнато на европското првенство во соседната република Србија каде што Македонската репрезентација го освои петото место. Македонија е во групата Ц: GROUP C 1.GER – Germany 2.MKD – Macedonia 3.MNE – Montenegro 4.SLO…

Дознај повеќе »

WIne & Cheese Weekends

јануари 12 @ 17:00 - јануари 28 @ 00:00
Distrikt Bar & Kitchen, Plostad Makedonija 7
Skopje, Macedonia

Wine & Cheese Weekends! Загрејте се во зимските ладни денови со чаша црвено вино во прекрасниот амбиент на Дистрикт Бар и Ресторан! Специјална понуда : Црвено/бело вино (флаша) и чинија со сирење 1500 МКД Резервации: 071/238-522 __________________________________ Wine & cheese weekends! Warm up in the cold winter days with a glass of red wine and indulge your senses in the wonderful & cosy ambience of Distrikt Bar & Kitchen! Special offer: Bottle of red/white wine & cheese plate for 2-1500…

Дознај повеќе »

12-28.01 // BackYard \ Euro 2018 Croatia

јануари 12 @ 17:00 - јануари 28 @ 22:00
BackYard Lounge Bar & Kids Area, Гимназија “Јосип Броз Тито“
Skopje, Macedonia

Хрватите ќе бидат по втор пат домаќин на 13-стото последователно европско првенство одганизирано од Европската ракометна федерација -The 2018 EHF European Men’s Handball Championship; Македонија 5ти пат ќе биде дел од ова елитно натпреварување, предходно нашата репрезентација настапи во 1998,2012,2014 и во 2016 година. Најголем успех имаме постигнато на европското првенство во соседната република Србија каде што Македонската репрезентација го освои петото место. Македонија е во групата Ц: GROUP C 1.GER – Germany 2.MKD – Macedonia 3.MNE – Montenegro 4.SLO…

Дознај повеќе »
+ Export Events