Вчитување Настани

« Сите Настани

Zeljko Joksimovic – 11ti Noemvri 2017 Vip Arena Boris Trajkovski

ноември 11 @ 21:00 - ноември 12 @ 01:00

Едно од најдобрите балкански музички имиња, единствениот што успеа да ја наполни Националната Арена “Филип Втори”, пејачот и кантавтор Жељко Јоксимовиќ доаѓа со уште еден во низата на успешни концерти во Скопје.Лани, со музичкиот проект “Два Света”, со повеќе од 40 музичари на сцена, Жељко наполни дури четири концерти, еден по друг, во Македонскиот Народен Театар.
Миленикот на сите генерации, човекот кој два пати е морален победник на Евровизија, Жељко Јоксимовиќ на голем спектакуларен концерт, кој ќе трае повеќе од 2 часа.
На концертот ќе се отпеат најголемите хитови како Љубави, Није љубав ствар, Лане моје, Девојка, Либеро, Дрска жено плава, како и поновите хит песни на Жељко како што се “Дама”, “Звезда”, “Рањена Ѕвер”, најновата “Милиметар” и многу многу други.
Билетите ќе бидат пуштени во продажба утре (6ти јули) и истите може да се набават преку продажната мрежа на “Купи Карти За Се” низ цела Македонија, во Пола Југотон, Југотон и цвеќара “Розе” – Веро 2.

Цена на билети:
Партер – 600 ден
Фан Пит – 900 ден
Блок: 4,5,6,7,9,10,11 i 12 – 800 ден
Блок: 2,8,14 – 900 ден
Блок 3 VIP – 1000 ден
Блок 13 GOLD VIP – 1500 ден

Заинтересирани: 2132 лица

Детали

Почеток:
ноември 11 @ 21:00
Крај:
ноември 12 @ 01:00
Настан Категорија:
Настан Тагови:
, ,

Место

Арена Борис Трајковски
Skopje, Macedonia
Веб-страница:
www.facebook.com/276884619110619