Вчитување Настани

« Сите Настани

  • настанот помина.

Трет турнир на женската ВРХЛ лига

јануари 19 @ 17:00 - јануари 21 @ 20:00

РК ВАРДАР ВЕ КАНИ НА ТРЕТИОТ ТУРНИР НА ЖЕНСКАТА ВРХЛ ЛИГА ВО СКОПЈЕ.
ВЛЕЗОТ НА СИТЕ ТРИ НАТПРЕВАРИ Е СЛОБОДЕН.

Од 19 јануари до 21 јануари 2018 година Вардар ќе биде домаќин на третиот турнир од регионалната ВРХЛ лига.

Трите натпревари се закажани за 19, 20 и 21 јануари во СЦ „Јане Сандански”.

Распоред на натпревари од 3 турнир во ВРХЛ:

* 19.01.2018 – мала сала СЦ „Јане Сандански”
Вардар – Будуќност (17 ч.)

* 20.01.2018 – мала сала СЦ „Јане Сандански”
Будуќност – Крим (17 ч.)

* 21.01.2018 – голема сала СЦ „Јане Сандански”
Крим – Вардар (17 ч.)

Ве очекуваме!

Заинтересирани: 77 лица

Детали

Почеток:
јануари 19 @ 17:00
Крај:
јануари 21 @ 20:00
Настан Категорија:
Настан Тагови:
, ,

Место

Спортски Центар Јане Сандански
АСНОМ БР.1
Skopje, Macedonia
Веб-страница:
www.facebook.com/325180854316076