Вчитување Настани

« Сите Настани

  • настанот помина.

Тероризам

април 17 @ 20:00 - 21:00

Автори: Владимир и Олег ПресњаковРежисер: Јордан Симонов

Извршен продуцент: Виктор Рубен
Сценограф и костимограф: Илина Ангеловска
Музика: Горан Трајковски
Плакат и анимација: Срѓан Јаниќијевиќ

Играат:
Гораст Цветковски
Славиша Кајевски
Никола Ацески
Николина Кујача
Сашко Коцев
Звездана Ангеловска
Марија Новак
Александар Микиќ
Кире Ѓоревски
Александар Михајловски
Александар Ѓорѓиески
Борче Начев
Драгана Левенска

Инспициент: Вукица Александрова
Суфлер: Зорица Благоевска
Светло мајстор: Илија Тарчуговски

Повеќе информации за претставата
http://mnt.mk/mk/pretstavi/terorizam

Билетите се пуштени во продажба на билетарницата во МНТ.
*Цената на билетот е 300 ден.

За подетални информации јавете се на +389.2.3230.304

Заинтересирани: 4 лица

Детали

Датум:
април 17
Време:
20:00 - 21:00
Настан Категорија:
Настан Тагови:
,

Место

Македонски народен театар
11 Март бр.3
Skopje, Macedonia
Веб-страница:
www.facebook.com/328439140523187