Вчитување Настани

« Сите Настани

  • настанот помина.

Strumica OPEN festival (10-19 august 2018)

август 10 @ 20:00 - август 19 @ 23:50

#слушајгосрцето и дозволи да ти го покаже патот до најголемиот и најуникатен open-air фестивал во Македонија! Од 10 до 19 август, Струмица ќе ги активира своите уникатни сцени под отворено небо и по седми пат ќе овозможи гостување на најдобрите македонски, балкански и светски артисти.
Настапувачите со своите хип хоп, рок, џез, класични, етно, поп или електронски звуци ќе го освојат целото ваше внимание! Нашето <3 вели дека годинава СОФ ќе го има најгласното, најмодерно и најразиграно издание! Послушајте го вашиот внатрешен глас и допуштете си нова летна авантура.

И годинава, најголемата културно-уметничка, едукативна и забавна манифестација во регионот ќе создаде безброј незаборавни летни приказни за сите фестивалџии! Со широко отворено срце дочекајте ги врвните концертни шоуа зачинети со магијата на различностите. Со новото издание на #соф ја продолжуваме нашата мисија – целосно бесплатна забавна програма за сите возрасти и вкусови.

Следете нè! Со нетрпение чекаме да ги споделиме деталите за #соф2018 и уште сега да ве распееме!

Заинтересирани: 191 лица

Детали

Почеток:
август 10 @ 20:00
Крај:
август 19 @ 23:50
Настан Категорија:
Настан Тагови:
,

Место

Strumica OPEN Festival
Плоштад Гоце Делчев
Strumitsa, Macedonia
Веб-страница:
www.facebook.com/284536378311418