Вчитување Настани

« Сите Настани

  • настанот помина.

Simply The Best (Концерт по повод празникот „Василица”)

јануари 14 @ 20:00 - 22:30

МАКЕДОНСКАТА ОПЕРА И БАЛЕТ, ВИ НАЈАВУВА ТРЕТ КОНЦЕРТ ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ„ВАСИЛИЦА”„SIMPLY THE BEST“
14.01.2018 / 20.00 ч.

На големо барање на публиката Македонската опера и балет ќе одржи трет концерт по повод празникот „Василица“! Гала концертот насловен „Simply the best” и на 14 јануари 2018.
Публиката ќе има можност да ужива во изборот од најдобрите поп-рок хитови од’ 80 и ’90-те години во целосно нови симфониски аранжмани кои ќе ги исполнат ѕвезди од македонската естрада како и оперски солисти.
Едноставно најдобро, во живо со оркестарот и хорот на Македонската опера и балет!
Диригент Бисера Чадловска.

Билетарница на МОБ 02 3118-451
Онлајн: www.mob.mk

Заинтересирани: 59 лица

Детали

Датум:
јануари 14
Време:
20:00 - 22:30
Настан Категорија:
Настан Тагови:
, ,

Место

Makedonska Opera i Balet – Macedonian Opera and Ballet
Kej Dimitar Vlahov b.b
Skopje, Macedonia
Веб-страница:
www.facebook.com/217216694956511