Вчитување Настани

« Сите Настани

  • настанот помина.

Партија Реми – Претпремиера

април 19 @ 20:00 - 21:00

Поделба на улогите за претставата„ПАРТИЈА РЕМИ “

Автор: Доналд Ли Кобурн
Режија: Виолета Џолева
Костимографија: Лидија Георгиева

ВЕЛЕР МАРТИН ЃОКИЦА ЛУКАРЕВСКИ
ФОНСИЈА ДОРСИ МАЈА ВЕЉКОВИЌ ПАНОВСКА

Инспициент: Жарко Намичев
Суфлер: Даница Илиева

Заинтересирани: 4 лица

Детали

Датум:
април 19
Време:
20:00 - 21:00
Настан Категорија:
Настан Тагови:
,

Место

Драмски Театар Скопје
ул. „Шекспирова“ бр. 15
Skopje, Macedonia
Веб-страница:
www.facebook.com/354208768001641