Вчитување Настани

« Сите Настани

  • настанот помина.

Nema Labavo / Khara / High Control / Astrolungs / The Planktons

април 19 @ 21:00 - 23:57

Треба ли објаснување? 19 Април дојдете да ги чуете нашите луѓе, нашите бендови…
https://www.facebook.com/nemalabavomusic/ Концертна промоција на албумот ,,Во чие име зборите”

KHARA
Khara е најдобриот македонски пост рок бенд, доаѓаат од Куманово, формирани 2014 година, еден од повлијателните пост рок бендови во Источна Европа. Досега имаат издадено едно ЕП, еден албум ”There Were Heroes Amongst Us”, сплит цд и неколку ремикса на песни. Зад себе имаат една балканска турнеја и повеќе од 40 настапи на кои ја делеа бината со бендови како Thievery Corporation (USA), Rosetta (USA), North (USA), Tides From Nebula (PL), Consecration (RS) и многу други. Моментално работат на својот втор албум кој би требало да излезе до крајот на 2018та година.
https://www.facebook.com/khara

HIGH CONTROL
Во периодот од 10 години имаат неколку стотици настапи по клубови и фестивали, 3 студиски албуми, звучат одлично и што е најважно после 10 години ке бидат таму од каде и започнаа.
www.facebook.com/highcontrol/
www.highcontrol.bancamp.com

https://www.facebook.com/astrolungs/

PLANKTONS
Планктонс“ e скопско surf-rock трио, македонски амбасадори за Мексико. На нашата сцена присутни две години , зад себе имаат издадено EP ( extend play ) со наслов “El Plancton” и моментално работат на нивниот прв студиски албум кој ќе биде издаден кон крајот на оваа година. https://www.facebook.com/theplanktons.mk/„

Билетите можете да ги набавите на билетарницата во МКЦ или онлајн на mktickets.mk

Заинтересирани: 139 лица

Детали

Датум:
април 19
Време:
21:00 - 23:57
Настан Категорија:
Настан Тагови:
,

Место

Младински Културен Центар
Kej Dimitar Vlahov 15
Skopje, Macedonia
Веб-страница:
www.facebook.com/193746000635488