Вчитување Настани

« Сите Настани

  • настанот помина.

Metallica Tribute at Stanica 26

април 19 @ 21:00 - април 20 @ 00:30

Најголемиот европски METALLICA tribute проект доаѓа во Скопје во клубот Станица 26 на 19.04 (четврток). По одличните „Tribute“ концерти во клубот Станица 26, едицијата на Скопје „Тribute“ концерти ja продолжуваме со дефинитивно најдобрата европска реплика на METALLICA – Metallica Tribute band – Black. Бендот ветува сетлиста од најдобрите песни на легендарните METALLICA… The Ectasy of Gold, Hit the Lights, Creeping Death, The Four Horsman, For Whoom The Bells Tolls, Ride The Lighting, Blackened, Оne, Master of Pappets, Sanutarium, Nothing Else Matters.За прв пат македонската публика на 19-ти Април во клубот Станица 26 во Скопје, ќе има можност да го види бендот кој дефинитивно е најблиску до оргиналот од музички и костимографски аспект.

Влезните билети се пуштени во претпродажба и се во ограничен број, публиката може да ги набави преку продажната мрежа на MkTickets по цена од 300мкд.

Online Tickets:

Metallica Tribute Band @Станица 26

Продажна Мрежа Скопје:
Југотон ГТЦ 1 кат
Макпетрол – Влае 1
Макпетрол – Илинденска
Макпетрол – Козле
Т. А. Атлантик Турс – Скопје
Тобако 2 – Аеродором
Тобако 2 – Југодрво
Универзална Сала – Скопје

Продажна мрежа низ Македонија:
Cofee Lab – Штип
T.A. Бран – Прилеп
Вона Пет – Гостивар
Кафе Бар Концепт – Струмица
Т.А. Ана Турс – Битола
Т.А. Атлантик Турс – Кавадарци
Т.А. Глобус Травел – Охрид
ТА Либеро Травел – Кочани
ТА Меридијан – Кичево
Тобако Монако – Тетово

Декларација за лица под 18 години:
Лица под 18 години ќе бидат пуштени само во присуство на полнолетно лице или старател.

Информации и резервации
‎+389 70 340 499

Заинтересирани: 377 лица

Детали

Почеток:
април 19 @ 21:00
Крај:
април 20 @ 00:30
Настан Категорија:
Настан Тагови:
,

Место

Станица 26
Jordan Mijalkov
Skopje, Macedonia
Веб-страница:
www.facebook.com/255557604602911