Вчитување Настани

« Сите Настани

  • настанот помина.

Mate Mišo Kovač – 17. fevruari 2018 – Vip Arena Boris Trajkovski

февруари 17 @ 21:00 - февруари 18 @ 00:00

По долги 20 години македонската публика конечно добива можност да ужива во песните на легендарниот хрватски пејач, Мишо Ковач. На 17 февруари 2018, во Скопје, во ВИП Арената Борис Трајковски ќе се случува вистински концертен спектакл.
Во месецот на виното и љубовта домашната публика за последен пат во Скопје, во живо ќе може да ги слушне омилените: ,,Ти си песма моје душе,, Остала си увјек иста,,. ,,Један дан живота,,,,, Aко ме оставиш,, …
Не’ очекува концерт, кој ќе не врати во едни убави времиња, концерт кој ќе не развесели но и ќе ни ја разнежи душата.
Билетите за мега спектаклот може да ги набавите преку продажната мрежа на kupikartizase.com, Пола Југотон, Југотон и Розе Веро 2.

Заинтересирани: 416 лица

Детали

Почеток:
февруари 17 @ 21:00
Крај:
февруари 18 @ 00:00
Настан Категорија:
Настан Тагови:
, ,

Место

Vip Arena Skopje Sala BORIS Trajkovski
Skopje, Macedonia
Веб-страница:
www.facebook.com/128450001162495