Вчитување Настани

« Сите Настани

  • настанот помина.

Кец на десетка

април 18 @ 20:00 - 22:00

Автор: Митко БојаџискиРежисер:Колективна режија

Улоги:
Таткото Доксе – Александар Микиќ
Мајката Грациела – Тања Кочовска
Ќерката Ана – Нина Деан
Тоше – Ивица Димитријевиќ

Асистент на режија: Јордан Симонов
Извршен продуцент: Виктор Рубен
Сценограф: Татјана Блажевска – Христова
Костимограф: Ивана Каранфиловска – Уруговска

Насловна нумера „Кец на десетка“
Музика: Yazoo – Only You
Текст, аранжман и продукција: Александар Митевски
Изведуваат: Тања Кочовска, Нина Деан, Драган Спасов – Дац, Александар Микиќ и Ивица Димитриевиќ

Изработка на плакат: Срѓан Јаниќијевиќ
Инспициент: Александар Рајковски
Суфлер: Зорица Благоевска

Светло – мајстори: Игор Ѓеоргиев/Игор Митревски
Тон – мајстор: Александар Арсиќ
Гардеробер: Валентина Чонкова
Реквизитер: Златан Бојчевиќ
Фризер и шминкер: Бранка Пљачковска

ЕДНОСТАВНА МИСИЈА
Кога едно сосема нормално семејство ќе се собере за да се запознае со идниот зет, се очекува секој да даде сѐ од себе, да ги смири своите човечки слабости, ако ги има, нели, да ги потисне внатрешните проблеми, не толку сјајните карактерни особини, фактот дека можеби сте пред развод… Се очекува да оставите максимален впечаток на другата страна, до степен да се прашува со што ја заслужил таа неверојатна среќа да ве сретне токму вас како прибежиште, како иднина, како судбина…

*Цената на билетот е 300 ден.
Билетите се пуштени во продажба на билетарницата во МНТ.
За подетални информации јавете се на +389.2.3230.304

Заинтересирани: 17 лица

Детали

Датум:
април 18
Време:
20:00 - 22:00
Настан Категорија:
Настан Тагови:
,

Место

Македонски народен театар
11 Март бр.3
Skopje, Macedonia
Веб-страница:
www.facebook.com/328439140523187