Вчитување Настани

« Сите Настани

  • настанот помина.

Јосипа Лисац 50 години кариера // 20.04.2018

април 20 @ 20:00 - 23:00

ПОСЛЕДНА СТАНИЦА НА ПРОСЛАВАТА 50 ГОДИНИ КАРИЕРА НА ЈОСИПА ЛИСАЦ- ГАЛА КОНЦЕРТ ВО НОВАТА КОНЦЕРТНА САЛА НА МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА!
Драги пријатели,
Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека една од најуникатните музички појави воопшто во регионот на сите времиња, неприкосновената Јосипа Лисац, во рамки на својата турнеја „50 години Јосипа“, после распродадените големи концерти во арена Пула, Сава Центар, неколку последователни концерти во Лисински во Загреб, својот последен концерт во оваа низа ќе го одржи во Скопје, во новата сала на Македонската Филхармонија.
Јосипа Лисац има таква кариера да нема никаква потреба ништо дополнително да се објаснува, освен да се каже дека сме неверојатно радосни што во нејзиното се` поретко одење на турнеи влегува и Скопје и тоа со ваков гала концерт.
Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од сабота (03.03) во 9 часот наутро преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија, по следниве цени:

GOLDEN SEATS- 2.000 ден
SILVER SEATS- 1.500 ден

ВАЖНО: Се одржува само еден ексклузивен концерт и во продажба ќе бидат пуштени само 800 влезници.

Одиме понатаму,
Авалон Продукција

Заинтересирани: 189 лица

Детали

Датум:
април 20
Време:
20:00 - 23:00
Настан Категорија:
Настан Тагови:
, ,

Место

Makedonska Filharmonija
Kej Dimitar Vlahov
Skopje, Macedonia
Веб-страница:
www.facebook.com/37839343010