Вчитување Настани

« Сите Настани

Јога за деца – #Yogazadeca

февруари 6 @ 18:00 - јуни 28 @ 19:00

Јога за деца и креативни работилнициОд 1 февруари вклучете го вашето дете во часовите по јога и креативните работилници. Часовите изобилуват со игри, забава и дружење, а бенефитите се големи и на психичко и на физичко ниво. Истите се одржуваат и на англиски и на македонски јазик, па вашето дете ќе може да научи или да го подобри познавањето на англискиот јазик.
Активностите вклучуваат:
— Вежби за подобрување на држењето на телото и зајакнување на мускулите и лигаментите, како превенција од искривување на `рбетот
— Вежби за подобрување на фокусот и концентрацијата
— Вежби за дишење и релаксација
— Тимски игри за развивање социјални вештини, толеранција и соработка
— Креативни активности
— Едукативни содржини
— Вежби за комуникација
Часовите се одржуваат секој вторник и четврток од 18 до 19 часот во #ArtOfLivingShop.
Месечна партиципација 800 денари.
За повеќе информации и пријавување кај Соња на 071 98 10 11 и Маца 075 34 10 30.

Заинтересирани: 0 лица

Детали

Почеток:
февруари 6 @ 18:00
Крај:
јуни 28 @ 19:00
Настан Категорија:
Настан Тагови:
, , , ,

Место

Art of Living Bio Shop, Ayurveda, Yoga & Meditation Centar
bul. Kliment Ohridki 48
Skopje, Macedonia
Веб-страница:
www.facebook.com/1408121945981651