Вчитување Настани

« Сите Настани

  • настанот помина.

Gogol Bordello во МКЦ • Таксират20

мај 29 @ 20:30 - 23:30

#ТАКСИРАТ20 ви ги претставува Gogol Bordello во Скопје!Славниот џипси-панк бенд и еден од најимпресивните live бендови на денешницата, на 29-ти мај гостува со концерт во Младинскиот Културен Центар во Скопје, а во рамки на Seekers And Finders турнејата за истоимениот, нов албум!

GOGOL BORDELLO

Заинтересирани: 333 лица

Детали

Датум:
мај 29
Време:
20:30 - 23:30
Настан Категорија:
Настан Тагови:
, ,

Место

Младински Културен Центар
Kej Dimitar Vlahov 15
Skopje, Macedonia
Веб-страница:
www.facebook.com/193746000635488