Вчитување Настани

« Сите Настани

  • настанот помина.

Funky Coworking with Seavus Incubator

13/10/2017 @ 12:00 - 17:00

Отфрлете ги традиционалниот начин на работа, и дојдете да кoворкаме во Seavus Incubator во петок 13-ти октомври!
Овој пат ќе имате прилика да се запознаете и разговарате со Elliott Adams од Techstars.

Поканети се сите фриленсери, стартапџии, дизајнери, маркетери… сите кои бараат алтернативно место да работат и да се запознаат со Funky заедницата.

За повеќе информации и фанки дружба придружете ни се на Slack преку следниов линк http://bit.ly/2hY9X3G

Заинтересирани: 18 лица

Детали

Датум:
13/10/2017
Време:
12:00 - 17:00
Настан Категорија:
Настан Тагови:
, ,

Место

Seavus Incubator
11 Oktomvri 33A, Skopje, Macedonia
Skopje, Macedonia
Веб-страница:
www.facebook.com/890963787665611