Вчитување Настани

« Сите Настани

  • настанот помина.

ATB во Скопје – Арена Борис Трајковски

14/10/2017 @ 21:00 - 15/10/2017 @ 04:00

АТВ е едно од највлијателните имиња во светот на денс музиката кое повеќе од 15 години е предводник на светската електронска сцена.Секогаш во врвот на листата на ДЈ МАГ – АТВ не случајно многумина го нарекуваат најголемиот дј на сите времиња.
Со рекордни 10 студиски албуми, 2 компилациски и 40 тина сингл изданија го прават еден од најуникатните артисти со исклучително препознатлив автентичен стил.

Два пати е номиниран за најдобар глобален дј и најдобар европски дј според IDMA.

Неговите колаборации вклучуваат еминентни имиња од светот на музиката како:

Moby, Heather Nova, William Orbit, Betsy Larkin, Jean Michel Jarre, Armin Van Buuren, Dash Berlin и мн др.

Од 1999 година па навака АТВ е постојано актуелен со своите хитови кои бележат рекордни бројки на слушаност и продажба.

Актуелен по песните: Ecstasy, 9 PM, Till i come, You’r not alone, Could you believe, Don,t stop, Hold you, What about us, Feel you, Twisted love и мн други.

Повеќе инфо околу локација и цена на билети наскоро.

Заинтересирани: 620 лица

Детали

Почеток:
14/10/2017 @ 21:00
Крај:
15/10/2017 @ 04:00
Настан Категорија:
Настан Тагови:
, ,

Место

Boris Trajkovski Sports Center
Struga, Macedonia
Веб-страница:
www.facebook.com/141692402529952