Вчитување Настани

« Сите Настани

  • настанот помина.

Адем Кастрати Adem Kastrati / Изложба Ekspozitë Exhibition

јуни 19 @ 20:00 - 22:00

Ретроспективна изложба на Адем Кастрати по повод 70 години од основањето на Националната галерија на Македонија, на 19 јуни 2018 година, во Даут пашиниот амам.
Заинтересирани: 99 лица

Детали

Датум:
јуни 19
Време:
20:00 - 22:00
Настан Категорија:
Настан Тагови:
, ,

Место

Даут-Пашин амам
Skopje, Macedonia
Веб-страница:
www.facebook.com/161957100595353