Претстојни Настани › veles

Cyclone at Drama Cafe (Live)

август 19 @ 21:30 - август 20 @ 01:00
Drama Cafe, Blagoj Gjorev 89/9
Veles, Macedonia
@ Drama Cafe

Идемо поново, цурице и дјечаци! ;)Резервации: 078-815-193 ; 077-444-143 Заинтересирани: 33 лица

Дознај повеќе »

Antonio Pejoski & BAND LIVE @Club 54

август 19 @ 23:30 - август 20 @ 04:00
Club 54, Veles, Macedonia
@ Club 54

САБОТА – Забава со македонски, странски, балкански и екс-ју хитови! Добро подгответе се оваа сабота Ве покануваме во живо настап на АНТОНИО ПЕЈОСКИ со својот бенд! Резервирајте на време 070/269-357 Влез Слободен Старт 00 00 Заинтересирани: 11 лица

Дознај повеќе »

Планинарско дружење,Папрадиште,2017!

август 18 @ 18:00 - август 20 @ 19:00
Планинарскиот дом Папрадиште/Mountain House Papradiste, Trajko Panov no. 22
Veles, Macedonia
@ Планинарскиот дом Папрадиште/Mountain House Papradiste

ЕГ Грин Пауер за сите свои пријатели кои се слободни и независни организира едно/дво/тродневно дружење(рекреативна тура) во Планинарски дом Папрадиште. СТАРТ на турата : Петок(18 август) во 18 часот од Планинарски дом Папрадиште. КРАЈ на турата : Недела,(20 август) во 19 часот во Планинарски дом Папрадиште ДЕТАЛИ : Дружењето/турата опфаќа разговор на различни(сродни) теми, вербална […]

Дознај повеќе »