Претстојни Настани › strumica

Претстава „Дванаесетта ноќ“

март 22 @ 20:00 - 22:00
Teatar Anton Panov Strumica, Ulica Mosha Pijade 1
Strumica, Macedonia
@ Teatar Anton Panov Strumica

ДВАНАЕСЕТТА НОЌ(Спроти Водици) Од Вилијам Шекспир Превод – Драги Михајловски Режија – Деан Дамјановски Сценографија – Кирил Василев Костимографија – Елена Дончева Асистенти на костимографија – Илинка Горичова и АнаМарија Митриќеска Кал`чева Музика – Сашко Костов Учествуваат Орсино, војводата на Илирија – Горан Ников Оливија, грофица – Оливера Аризанова Виола/Цезарио – Јулија Милкова Себастијан, нејзин […]

Дознај повеќе »

Претстава „Идиот“

март 23 @ 20:00 - 21:20
Teatar Anton Panov Strumica, Ulica Mosha Pijade 1
Strumica, Macedonia
@ Teatar Anton Panov Strumica

Фјодор М. ДостоевскиИДИОТ Режија: Горан Тренчовски Улоги: МИШКИН – Игор Тодоров РОГОЖИН – Кољо Черкезов НАСТАСЈА – Јулија Милкова Сценографија: Милена Пантелеева Костимографија: Ванчо Василев Музика: Марјан Неќак Сценски движења: Асја Иванова Дизајн на светло: Димче Спасевски, Никола Илков Плакат: Александар Филев Драматизација, превод и адаптација (според верзијата на Анджеј Вајда): Ацо Гогов, Никола Сарајлија, […]

Дознај повеќе »

RASTA | Петок 23 Март | Клуб Платинум

март 23 @ 23:00 - март 25 @ 04:00
PLATINUM CLUB, Goce Delchev bb
Strumica, Macedonia
@ PLATINUM CLUB

Повторно ќе гори #КЛУБПЛАТИНУМ На ваше огромно барање , а наше задоволство ви го најавуваме МЕГА СПЕКТАКУЛАРНИОТ КОНЦЕРТ на #РАСТА во #ПЕТОК23МАРТ !! Сите заедно во еден глас да ги испееме неговите хитови како Еуфорија , Кавали , Хотел итн. Забава за која ќе се зборува многу , голем број изненадувања. Резервавии и инфо: 070/639-526 […]

Дознај повеќе »

Strumica Calling I Сабота 24 Март I CafeBarSelect

март 24 @ 22:00 - март 25 @ 04:00
Cafe Bar Select, lagja 13,plazh
Strumica, Macedonia
@ Cafe Bar Select

Ве Повикуваме на пролетното издание од фестивалот #StrumicaCalling во #Сабота24Март во #CafeBarSelect!!!!!!!!Фестивал кој полека расте и се наметнува како најдоброто нешто од Струмица , фестивал кој прераснува во традиција, фестивал кој представува збир на најдобрите струмички Dj-и , кои веќе еднаш се докажаа пред сите нас струмичани , ветуваат дека ќе дадат се од себе […]

Дознај повеќе »

Претстава „Кучето со боја на небо“

март 25 @ 12:00 - 12:50
Teatar Anton Panov Strumica, Ulica Mosha Pijade 1
Strumica, Macedonia
@ Teatar Anton Panov Strumica

Режија: Дарко КовачовскиКостимограф, сценограф и дизајн на кукли: Надја Василева Учествуваат: Ангелина Тренчева Ангелова Игор Тодоров Стојан Велков Трн Анкица Бенинова Коста Ангов Во просторот на имагинацијата се влегува без ограничувања. Поточно речено, отфрлањето на какви-било ограничувања е основен предуслов тој свет на вообразбата да заживее овде и сега, пред нас, пред детските очи. Само […]

Дознај повеќе »

ADIL I Петок 06 Април I CafeBarSelect

април 6 @ 23:00 - април 7 @ 04:00
Cafe Bar Select, lagja 13,plazh
Strumica, Macedonia
@ Cafe Bar Select

Моје си небо, Лаку ноч, Веруј у нас, Маскенбал, Љуби ме по сечању … И сигурно погодувате за кој станува збор 🙂 Дами и господа,#Петок #06Април – #АДИЛ !!! За подобар штимунг и загревање на атмосферата ќе се погрижат популарните струмичани, познати под името #ГалаБенд!!! резервации & инфо: 070/310-013 Magdalena Magi Vitanova 071/307-891 Mitko Kocev […]

Дознај повеќе »