Претстојни Настани › prilep

Take Five Blues with Crossroad Blues Band

август 18 @ 22:00 - август 19 @ 01:00
Take Five, Prilep, Macedonia
@ Take Five

www.crbb.com.mk Заинтересирани: 13 лица

Дознај повеќе »

ВО ЖИВО ВО Т5

август 17 @ 22:00 - август 19 @ 01:00
Take Five, Prilep, Macedonia
@ Take Five

ЧЕТВРТОК***CITY BAND***** ПЕТОК ****CROSS ROAD BLUES BAND** САБОТА ***DIRTY SIDE***** Заинтересирани: 13 лица

Дознај повеќе »

SUMMER VIBES :DJ METO’S b2b DJ CHIKO – SABOTA 19.08.

август 19 @ 22:00 - август 20 @ 01:00
Art Cafe – Aporea, Bulevar Goce Delcev
Prilep, Macedonia
@ Art Cafe – Aporea

SUMMER VIBES -DJ METO’S B2B DJ CHIKO PRODOLZUVAME SO DOBRO LETNO TEMPO :HIP HOP, R’N’B, ELECTRO…… SABOTA 19.08. ART KAFE APOREA REZERVIRAJTE NAVREME Заинтересирани: 8 лица

Дознај повеќе »

Prilep JAZZ Weekend 2017

август 22 @ 22:00 - август 27 @ 01:00
Дом на Култура – Марко Цепенков, Prilep, Macedonia
@ Дом на Култура – Марко Цепенков

Се ближи датумот на шестиот по ред Прилепски џез викенд…оваа година ќе започнеме во прилепските џез клубови Сидро и Тејк фајв со оф програма на 22 и 23 Август и ќе продолжиме традиционално на летната сцена во Центарот за култура „Марко Цепенков“ на 24,25 и 26 Август…. од денес започнуваме со објавување на програмата…следете не!!! […]

Дознај повеќе »