Претстојни Настани › bitola

Contrudj / Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar на Широк Сокак

август 18 @ 22:00 - август 19 @ 01:00
Portal Cafe, Широк Сокак 67
Bitola, Macedonia
@ Portal Cafe

Ова е дефинитивно најдоброто лето во Битола. И овој пат продолжуваме со фантастичните летни журки на убавиот Широк Сокак! На задоволство на сите нас, Портал 2, Игучи, Ин, Симбол и Пиано бар, ќе се погрижат да имаме супер викенд! Да уживаме со уникатните латино/хаус звуци и експертите за најдобрите журки! Повторно, ова лето, на 18.08.2017 […]

Дознај повеќе »

Contrudj / Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar на Широк Сокак

август 18 @ 22:00 - август 19 @ 01:00
Portal Cafe, Широк Сокак 67
Bitola, Macedonia
@ Portal Cafe

Ова е дефинитивно најдоброто лето во Битола. И овој пат продолжуваме со фантастичните летни журки на убавиот Широк Сокак! На задоволство на сите нас, Портал 2, Игучи, Ин, Симбол и Пиано бар, ќе се погрижат да имаме супер викенд! Да уживаме со уникатните латино/хаус звуци и експертите за најдобрите журки! Повторно, ова лето, на 18.08.2017 […]

Дознај повеќе »

Трпеза Филм Фестивал 2017

август 19 @ 16:00 - август 20 @ 12:00
Задруга Артикултура, Браќа Мингови 7
Bitola, Macedonia
@ Задруга Артикултура

Сабота 19.08 2017 година16.00 часот Фестивалскo кафуле 17.00 часот Проекција: Пред поплавата (документарен филм) 18.00 часот Театар на вкусови: „Ќофтиња и грмотевици“ (готвење во живо) 18.30 часот Проекција: Пивска култура (документарен филм) 19.30 часот Дегустација: Вкусовите на првите македонски занаетчиски пива според Slow beer концептот 21.00 часот Проекција: Mортон и Миа (краток анимиран филм); Готвачот […]

Дознај повеќе »

Classic Car Show Bitola 2017

август 20 @ 10:00 - 15:00
Bitola, Bitola, Macedonia
@ Bitola

Шеста изложба на класични автомобили во Битола. Изложбата ќе се одржи во Градскиот парк – Битола. Пријавете го Вашето учество на 075/200-536 или retrofreaksbt@hotmail.com со име, презиме и податоци за Вашето возило. Се гледаме! Заинтересирани: 78 лица

Дознај повеќе »

Classic Car Show Bitola 2017

август 20 @ 10:00 - 15:00
Bitola, Bitola, Macedonia
@ Bitola

Шеста изложба на класични автомобили во Битола. Изложбата ќе се одржи во Градскиот парк – Битола. Пријавете го Вашето учество на 075/200-536 или retrofreaksbt@hotmail.com со име, презиме и податоци за Вашето возило. Се гледаме! Заинтересирани: 77 лица

Дознај повеќе »

ШИРОК СОКАК ВО БЕЛО-Бела ноќ во Битола (SONIQUE)

август 26 @ 21:00 - август 27 @ 02:00
Širok Sokak, Bitola, Macedonia
@ Širok Sokak

ЈЕГЕРМАЈСТЕР & B: HIP Ви ги претставува …… Традиционално по седми пат и оваа година ќе се одржи настанот ШИРОК СОКАК ВО БЕЛО – Бела ноќ во Битола, при што оваа година за забавата да биде на највисоко ниво ќе се погрижи светски познатата супер стар Дј и Вокал SONIQUE. Пред неa атмосферата ќе ја […]

Дознај повеќе »

Триезерски поход на Пелистер и Преспа

септември 16 @ 05:00 - септември 17 @ 20:00
Pelister National Park, Bitola, Macedonia
@ Pelister National Park

За завршеток на летото одиме на викенд со вистинско уживање на падините на прекрасната Баба Планина и националниот парк Пелистер, одејќи на поход на 3 езера: Големото и Малото од Пелистерски Очи и Преспанското Езеро, со искачување на врвот Пелистер и посета на прекрасните преспански села Брајчино и Љубојно. САБОТА 16.09. Тргнување: од Скопје во […]

Дознај повеќе »